ActivăSA

CEREALCOM SA

Cal. Moineşti Nr. 5, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600281

CAEN 4611: Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CUI
9650015
Reg. Com.
J1997000744049
Înființată
24 iulie 1997
Vechime
29 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
170,6 mil. lei
Profit net 2025
1,1 mil. lei
Angajați 2025
25

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 04.08.1997

Rezumat

Pe scurt

CEREALCOM SA (CUI 9650015) este o societate pe acțiuni activă din Bacău, înființată în 1997. Activitatea principală este Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate (CAEN 4611).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 171 mil. lei (+374% față de 2024) și un profit net de 1,08 mil. lei, cu 25 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
9650015
Nr. Reg. Com.
J1997000744049
EUID
ROONRC.J1997000744049
Cod CAEN principal
4611 - Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
Data înființării
24 iulie 1997
Vechime
29 de ani, 2 luni
Formă juridică
SA
Adresă sediu
Cal. Moineşti Nr. 5, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600281

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (1)
  • 0234••••••
Email (2)
  • co••@••••.ro
  • of••@••••.ro
Website (0)
-
Persoane (1)
  • CIORC••• LAUR••• OVI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+373,7% față de 2024

170.594.850 RON

2024: 36.015.163 RON

0200 mil400 mil600 mil800 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 9.629.991 RONAnul 2017: 14.646.146 RONAnul 2018: 34.813.616 RONAnul 2019: 38.709.092 RONAnul 2020: 41.635.625 RONAnul 2021: 74.641.621 RONAnul 2022: 334.060.718 RONAnul 2023: 630.026.769 RONAnul 2024: 36.015.163 RONAnul 2025: 170.594.850 RON

Profit net 2025

-28,9% față de 2024

1.079.061 RON

2024: 1.518.554 RON

05 mil10 mil15 mil20 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 2.203.506 RONAnul 2017: 2.069.862 RONAnul 2018: 3.067.456 RONAnul 2019: 2.401.874 RONAnul 2020: 3.094.529 RONAnul 2021: 8.524.141 RONAnul 2022: 17.673.490 RONAnul 2023: 1.137.923 RONAnul 2024: 1.518.554 RONAnul 2025: 1.079.061 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    170,6 mil. lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    25
  • 2024

    Cifra de afaceri
    36,0 mil. lei
    Profit net
    1,5 mil. lei
    Angajați
    25
  • 2023

    Cifra de afaceri
    630,0 mil. lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    25
  • 2022

    Cifra de afaceri
    334,1 mil. lei
    Profit net
    17,7 mil. lei
    Angajați
    20
  • 2021

    Cifra de afaceri
    74,6 mil. lei
    Profit net
    8,5 mil. lei
    Angajați
    25
  • 2020

    Cifra de afaceri
    41,6 mil. lei
    Profit net
    3,1 mil. lei
    Angajați
    19
  • 2019

    Cifra de afaceri
    38,7 mil. lei
    Profit net
    2,4 mil. lei
    Angajați
    19
  • 2018

    Cifra de afaceri
    34,8 mil. lei
    Profit net
    3,1 mil. lei
    Angajați
    13
  • 2017

    Cifra de afaceri
    14,6 mil. lei
    Profit net
    2,1 mil. lei
    Angajați
    4
  • 2016

    Cifra de afaceri
    9,6 mil. lei
    Profit net
    2,2 mil. lei
    Angajați
    8

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
0,6%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,6 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,93Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 93% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
49%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

49% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2011

    A absorbit prin fuziune CEREALCOM S.A. (CUI 16820228)

    Legătură dedusă din denumirea identică a celor două firme la data fuziunii.

  5. 2008

    A absorbit prin fuziune CEREALCOM S.A. (CUI 14698028)

    Legătură dedusă din denumirea identică a celor două firme la data fuziunii.

  6. 1997

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 1997 - 1997)
  1. 1997

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/744/1997.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CEREALCOM SA

Este CEREALCOM SA activă?

Da. CEREALCOM SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CEREALCOM SA?

Cifra de afaceri a CEREALCOM SA în 2025 a fost de 170.594.850 lei (171 mil. lei), în creștere cu 374% față de 2024.

Ce profit a avut CEREALCOM SA în 2025?

În 2025, CEREALCOM SA a înregistrat un profit net de 1,08 mil. lei (1.079.061 lei).

Ce activitate are CEREALCOM SA?

Activitatea principală a CEREALCOM SA este Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate (CAEN 4611).

Unde are sediul CEREALCOM SA?

CEREALCOM SA are sediul social la adresa Cal. Moinești Nr. 5, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600281.

CEREALCOM SA este plătitoare de TVA?

Da. CEREALCOM SA este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

CEREALCOM SA are datorii la ANAF?

Nu. CEREALCOM SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CEREALCOM SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].