RadiatăSRL

ZOVIS SRL

Str. Silviculturii Nr. 9, Bl. C1, Ap. 13, Mun. Baia Mare, Jud. Maramureş, 430332

CAEN 5610: Restaurante

CUI
24221823
Reg. Com.
J24/11/2013
Înființată
22 iulie 2008
Vechime
18 ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2012
254 mii lei
Profit net 2012
-311 mii lei
Angajați 2012
3

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 08.02.2017

Rezumat

Pe scurt

ZOVIS SRL (CUI 24221823) a fost o societate cu răspundere limitată din Baia Mare, județul Maramureș, înființată în 2008 și radiată în 2017. Activitatea principală era Restaurante (CAEN 5610).

Ultimul bilanț, din 2012, arată o cifră de afaceri de 254.010 lei (-14% față de 2011) și o pierdere netă de 310.849 lei, cu 3 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
24221823
Nr. Reg. Com.
J24/11/2013
EUID
ROONRC.J24/11/2013
Cod CAEN principal
5610 - Restaurante
Data înființării
22 iulie 2008
Înmatricularea actuală
8 ianuarie 2013
Vechime
18 ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Silviculturii Nr. 9, Bl. C1, Ap. 13, Mun. Baia Mare, Jud. Maramureş, 430332

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • F••• REPREZENT•••
  • PHOE••• OM••• IP•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2012, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2012

-14,2% față de 2011

254.010 RON

2011: 295.896 RON

0100k200k300k20082009201020112012Anul 2008: 5.900 RONAnul 2009: 454 RONAnul 2010: 79.980 RONAnul 2011: 295.896 RONAnul 2012: 254.010 RON

Profit net 2012

-741,5% față de 2011

-310.849 RON

2011: -36.938 RON

-400k-300k-200k-100k020082009201020112012Anul 2008: -14.538 RONAnul 2009: -5.220 RONAnul 2010: -54.955 RONAnul 2011: -36.938 RONAnul 2012: -310.849 RON

Evoluție pe ani

  • 2012

    Cifra de afaceri
    254 mii lei
    Profit net
    -311 mii lei
    Angajați
    3
  • 2011

    Cifra de afaceri
    296 mii lei
    Profit net
    -37 mii lei
    Angajați
    5
  • 2010

    Cifra de afaceri
    80 mii lei
    Profit net
    -55 mii lei
    Angajați
    6
  • 2009

    Cifra de afaceri
    454 lei
    Profit net
    -5 mii lei
    Angajați
    -
  • 2008

    Cifra de afaceri
    6 mii lei
    Profit net
    -15 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2012

Marjă netăSlab
-122%Față de anul anterior: în scădere
20082009201020112012

Firma a pierdut 122,4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,22Față de anul anterior: în creștere
20082009201020112012

Activele circulante acoperă doar 22% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
371%Față de anul anterior: în creștere
20082009201020112012

371% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2017

    Stări încheiate la ONRC

    Este sub incidența Legii nr. 85/2006; Certificat de înmatriculare preschimbat.

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. 2013

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

  4. Mutarea sediului în județul Maramureș

    Nr. Reg. Com. J24/11/2013.

  5. 2011

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. 2008

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 2008 - 2008)
  1. 2008

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/3124/2008.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ZOVIS SRL

Este ZOVIS SRL activă?

Nu. ZOVIS SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2017.

Care este cifra de afaceri a ZOVIS SRL?

Cifra de afaceri a ZOVIS SRL în 2012 a fost de 254.010 lei, în scădere cu 14% față de 2011.

Ce profit a avut ZOVIS SRL în 2012?

În 2012, ZOVIS SRL a înregistrat o pierdere netă de 310.849 lei.

Câți angajați avea ZOVIS SRL?

Conform bilanțului pe 2012, ZOVIS SRL a avut în medie 3 angajați (față de 5 angajați în 2011).

Ce activitate avea ZOVIS SRL?

Activitatea principală a ZOVIS SRL era Restaurante (CAEN 5610).

Unde avea sediul ZOVIS SRL?

ZOVIS SRL avea sediul social la adresa Str. Silviculturii Nr. 9, Bl. C1, Ap. 13, Mun. Baia Mare, Jud. Maramureș, 430332.

ZOVIS SRL are datorii la ANAF?

Nu. ZOVIS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ZOVIS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].