ZEIN CONSTRUCT SRL Dizolvare SRL

Înființată 27.11.2014
AGNITA Nr. 31, Bucureşti Sectorul 6, Jud. Bucureşti, 60571 4334, Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

Prezentare

Pe scurt

ZEIN CONSTRUCT SRL (CUI 33851046) este o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 6), înființată în 2014. Activitatea principală este Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN 4334). Firma este în curs de dizolvare.

În 2019 a raportat o cifră de afaceri de 391.078 lei (-58% față de 2018) și o pierdere netă de 59.606 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Cifra de afaceri 2019
391,1 miilei
−57,6%, față de 2018
Profit net 2019
−59,6 miilei
−128,0%, față de 2018
Angajați 2019
0
Marjă netă
-15,2%
Capital social
200lei
Vechime
11ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2015-2019
Cifra de afaceri
AnValoare
2015219.384 lei
2016449.888 lei
20171.180.071 lei
2018921.577 lei
2019391.078 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20192018201720162015
Cifra de afaceri391.078921.5771.180.071449.888219.384
Profit net-59.606213.177702.492-334.959114.117
Număr mediu de angajați0-10--
Active imobilizate0123.349118.38497.1344.000
Active circulante497.180500.392826.213663.174162.458
Stocuri0125.319258.000--
Creanțe182.976308.001120.84249.46717.949
Datorii3066.985464.298982.50153.692
Capitaluri proprii497.150556.756480.299-222.193112.766
Ultimul bilanț: 2019. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2019

Marjă netă

Slab
-15% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 15,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
16.572,67 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 16.572,67 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
0% Față de anul anterior: în scădere

0% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Dizolvare
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 27.11.2014

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
33851046
Nr. Reg. Com.
J40/13879/2014
EUID
ROONRC.J40/13879/2014
Cod CAEN principal
4334, Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
Data înființării
27 noiembrie 2014
Vechime
11 ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2019)
Adresă sediu
AGNITA Nr. 31, Bucureşti Sectorul 6, Jud. Bucureşti, 60571
Domiciliu fiscal
Str. Agnita Nr. 31, Sector 6 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 60571

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0753••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • GH••• IO•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Stare nouă la ONRC: Dizolvare ONRC
  2. Stare încheiată la ONRC: Dizolvare ONRC
2024
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2022
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2020
  1. Stare nouă la ONRC: Dizolvare ONRC
  2. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2017
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2016
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2014
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/13879/2014. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre ZEIN CONSTRUCT SRL

Este ZEIN CONSTRUCT SRL activă?

Nu. ZEIN CONSTRUCT SRL este în curs de dizolvare.

Care este cifra de afaceri a ZEIN CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a ZEIN CONSTRUCT SRL în 2019 a fost de 391.078 lei, în scădere cu 58% față de 2018.

Ce profit a avut ZEIN CONSTRUCT SRL în 2019?

În 2019, ZEIN CONSTRUCT SRL a înregistrat o pierdere netă de 59.606 lei.

Ce activitate are ZEIN CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a ZEIN CONSTRUCT SRL este Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN 4334).

Unde are sediul ZEIN CONSTRUCT SRL?

ZEIN CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa AGNITA Nr. 31, București Sectorul 6, Jud. București, 60571.

ZEIN CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Nu. ZEIN CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

ZEIN CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. ZEIN CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ZEIN CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].