Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
YSAYUS CONSTRUCT S.R.L. (CUI 42716812) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Cuza Vodă, Comuna Salcia Tudor, județul Brăila, înființată în 2020. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 182.956 lei (+5,6% față de 2024) și un profit net de 12.202 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2020 | 80.901 lei |
| 2021 | 200.000 lei |
| 2022 | 298.427 lei |
| 2023 | - |
| 2024 | 173.323 lei |
| 2025 | 182.956 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 182.956 | 173.323 | - | 298.427 | 200.000 | 80.901 |
| Profit net | 12.202 | -105.363 | 0 | -62.508 | -30.975 | 975 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | - | 2 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | 93.597 | 138.523 | - | - | - | 102 |
| Active circulante | 99.967 | 49.074 | - | 593.080 | 230.794 | 22.084 |
| Stocuri | 21.345 | 4.945 | - | 588.546 | 225.756 | 5.849 |
| Creanțe | 53.540 | 26.256 | - | 427 | 227 | - |
| Datorii | 411.793 | 418.028 | 0 | 685.389 | 260.594 | 21.011 |
| Capitaluri proprii | -218.229 | -230.431 | 0 | -92.309 | -29.800 | 1.175 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 24% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
213% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. YSAYUS CONSTRUCT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a YSAYUS CONSTRUCT S.R.L. în 2025 a fost de 182.956 lei, în creștere cu 5,6% față de 2024.
În 2025, YSAYUS CONSTRUCT S.R.L. a înregistrat un profit net de 12.202 lei.
Activitatea principală a YSAYUS CONSTRUCT S.R.L. este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
YSAYUS CONSTRUCT S.R.L. are sediul social la adresa REGELE FERDINAND (1914-1927) Nr. 53, Sat Cuza Vodă, Comuna Salcia Tudor, Jud. Brăila, 817127.
Da. YSAYUS CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. YSAYUS CONSTRUCT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].