RadiatăSRL

YOMAR LUX SRL

Nr. 293, Sat Asău Com. Asău, Jud. Bacău, 607020

CAEN 8121: Activități generale de curățenie a clădirilor

CUI
25372735
Reg. Com.
J04/432/2009
Înființată
30 martie 2009
Vechime
17 ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2014
127 mii lei
Profit net 2014
-119 mii lei
Angajați 2014
3

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 09.03.2018

Rezumat

Pe scurt

YOMAR LUX SRL (CUI 25372735) a fost o societate cu răspundere limitată din comuna Asău, județul Bacău, înființată în 2009 și radiată în 2018. Activitatea principală era Activități generale de curățenie a clădirilor (CAEN 8121).

Ultimul bilanț, din 2014, arată o cifră de afaceri de 127.027 lei (+21% față de 2013) și o pierdere netă de 119.231 lei, cu 3 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
25372735
Nr. Reg. Com.
J04/432/2009
EUID
ROONRC.J04/432/2009
Cod CAEN principal
8121 - Activități generale de curățenie a clădirilor
Data înființării
30 martie 2009
Vechime
17 ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Nr. 293, Sat Asău Com. Asău, Jud. Bacău, 607020

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • CABI••• INDIVID••• •• INSOLVE••• ARBĂ••• MOC••• VASIL••• DO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2009 - 2014, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2014

+21,2% față de 2013

127.027 RON

2013: 104.791 RON

050k100k150k200920102011201220132014Anul 2009: 31.953 RONAnul 2010: 101.923 RONAnul 2011: 43.774 RONAnul 2012: 34.015 RONAnul 2013: 104.791 RONAnul 2014: 127.027 RON

Profit net 2014

-10195,8% față de 2013

-119.231 RON

2013: 1.181 RON

-150k-100k-50k050k200920102011201220132014Anul 2009: 1.231 RONAnul 2010: 2.144 RONAnul 2011: -39.403 RONAnul 2012: -9.050 RONAnul 2013: 1.181 RONAnul 2014: -119.231 RON

Evoluție pe ani

  • 2014

    Cifra de afaceri
    127 mii lei
    Profit net
    -119 mii lei
    Angajați
    3
  • 2013

    Cifra de afaceri
    105 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    3
  • 2012

    Cifra de afaceri
    34 mii lei
    Profit net
    -9 mii lei
    Angajați
    2
  • 2011

    Cifra de afaceri
    44 mii lei
    Profit net
    -39 mii lei
    Angajați
    -
  • 2010

    Cifra de afaceri
    102 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    -
  • 2009

    Cifra de afaceri
    32 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2014

Marjă netăSlab
-94%Față de anul anterior: în scădere
20102011201220132014

Firma a pierdut 93,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,14Față de anul anterior: în scădere
20102011201220132014

Activele circulante acoperă doar 14% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
568%Față de anul anterior: în creștere
20102011201220132014

568% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2018

    Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014; Dizolvare.

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. 2016

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  4. 2015

    Stări noi la ONRC

    Faliment; Dizolvare.

  5. Stări noi la ONRC

    Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  6. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

Vezi toată cronologia (4 evenimente în plus, 2009 - 2014)
  1. 2014

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2010

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2009

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/432/2009.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre YOMAR LUX SRL

Este YOMAR LUX SRL activă?

Nu. YOMAR LUX SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2018.

Care este cifra de afaceri a YOMAR LUX SRL?

Cifra de afaceri a YOMAR LUX SRL în 2014 a fost de 127.027 lei, în creștere cu 21% față de 2013.

Ce profit a avut YOMAR LUX SRL în 2014?

În 2014, YOMAR LUX SRL a înregistrat o pierdere netă de 119.231 lei.

Câți angajați avea YOMAR LUX SRL?

Conform bilanțului pe 2014, YOMAR LUX SRL a avut în medie 3 angajați (față de 3 angajați în 2013).

Ce activitate avea YOMAR LUX SRL?

Activitatea principală a YOMAR LUX SRL era Activități generale de curățenie a clădirilor (CAEN 8121).

Unde avea sediul YOMAR LUX SRL?

YOMAR LUX SRL avea sediul social la adresa Nr. 293, Sat Asău Com. Asău, Jud. Bacău, 607020.

YOMAR LUX SRL are datorii la ANAF?

Nu. YOMAR LUX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre YOMAR LUX SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].