Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 17,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
YENDISNIC SRL (CUI 31297913) este o societate cu răspundere limitată activă din Caransebeș, județul Caraș-Severin, înființată în 2013. Activitatea principală este Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).
În 2022 a raportat o cifră de afaceri de 4,23 mil. lei (+3,3% față de 2021) și un profit net de 745.706 lei, fără angajați declarați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2013 | 101.869 lei |
| 2014 | 187.213 lei |
| 2015 | 243.448 lei |
| 2016 | 205.886 lei |
| 2017 | 1.698.176 lei |
| 2019 | 3.050.750 lei |
| 2020 | 3.767.732 lei |
| 2021 | 4.094.525 lei |
| 2022 | 4.228.550 lei |
| Indicator | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.228.550 | 4.094.525 | 3.767.732 | 3.050.750 | 1.698.176 | 205.886 | 243.448 | 187.213 | 101.869 |
| Profit net | 745.706 | 266.269 | 174.597 | 152.774 | 22.958 | -79.978 | 4 | -5.761 | 16.097 |
| Număr mediu de angajați | 0 | 0 | 7 | 0 | 3 | 3 | - | 4 | 2 |
| Active imobilizate | 39.674 | 29.975 | 24.847 | 5.727 | 11.003 | 12.078 | 3.899 | 4.999 | 3.599 |
| Active circulante | 1.827.554 | 992.652 | 760.472 | 437.956 | 212.472 | 65.716 | 19.444 | 20.718 | 28.952 |
| Stocuri | 919.168 | 586.196 | 532.977 | 350.582 | 188.486 | 48.360 | 12.498 | 11.398 | 19.085 |
| Creanțe | 834.103 | 13.957 | 11.135 | 5.475 | 9.489 | 3.908 | 205 | 399 | 0 |
| Datorii | 516.643 | 417.747 | 446.708 | 279.669 | 328.092 | 209.838 | 61.048 | 15.181 | 16.254 |
| Capitaluri proprii | 1.349.460 | 603.755 | 337.486 | 162.889 | -105.233 | -128.191 | -37.705 | 10.536 | 16.297 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 17,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,54 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
28% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. YENDISNIC SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a YENDISNIC SRL în 2022 a fost de 4.228.550 lei (4,23 mil. lei), în creștere cu 3,3% față de 2021.
În 2022, YENDISNIC SRL a înregistrat un profit net de 745.706 lei.
Activitatea principală a YENDISNIC SRL este Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).
YENDISNIC SRL are sediul social la adresa PLOPULUI Nr. 8, Municipiul Caransebeș, Jud. Caraș-Severin, 325400.
Da. YENDISNIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. YENDISNIC SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].