Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 109 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
YELBY MAX SRL (CUI 14890979) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Maxut, Comuna Deleni, județul Iași, înființată în 2002. Activitatea principală este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 606.115 lei (+78% față de 2024) și un profit net de 660.801 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 244.735 lei |
| 2017 | 302.544 lei |
| 2018 | 426.316 lei |
| 2019 | 453.601 lei |
| 2020 | 104.570 lei |
| 2021 | 821.438 lei |
| 2022 | 244.373 lei |
| 2023 | 783.119 lei |
| 2024 | 340.277 lei |
| 2025 | 606.115 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 606.115 | 340.277 | 783.119 | 244.373 | 821.438 | 104.570 | 453.601 | 426.316 | 302.544 | 244.735 |
| Profit net | 660.801 | -113.556 | 54.244 | -161.302 | 406.157 | -153.244 | 126.829 | 117.019 | 50.675 | 1.873 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | 281.889 | 60.982 | 150.811 | 92.360 | 182.230 | 55.780 | 127.496 | 113.978 | 45.902 | 25.735 |
| Active circulante | 756.230 | 266.417 | 443.573 | 411.193 | 612.956 | 247.311 | 339.655 | 287.833 | 238.661 | 229.061 |
| Stocuri | 414.711 | 192.410 | 242.777 | 332.918 | 320.916 | 171.788 | 207.526 | 170.658 | 165.982 | 113.097 |
| Creanțe | 64.552 | 62.773 | 2.626 | 62.071 | 5.839 | 29.241 | 71.659 | 65.836 | 66.367 | 75.885 |
| Datorii | 139.947 | 89.918 | 168.347 | 131.760 | 142.042 | 95.823 | 106.639 | 167.899 | 167.670 | 205.079 |
| Capitaluri proprii | 898.172 | 237.481 | 426.037 | 371.793 | 653.144 | 207.268 | 360.512 | 233.912 | 116.893 | 49.717 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 109 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 5,40 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
13% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. YELBY MAX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a YELBY MAX SRL în 2025 a fost de 606.115 lei, în creștere cu 78% față de 2024.
În 2025, YELBY MAX SRL a înregistrat un profit net de 660.801 lei.
Activitatea principală a YELBY MAX SRL este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
YELBY MAX SRL are sediul social la adresa Sat Maxut, Comuna Deleni, Jud. Iași, 707168.
Da. YELBY MAX SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. YELBY MAX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].