RadiatăSRL

XMAPS CONSTRUCT SRL

Nr. 243, Sat Seceani Com. Ortişoara, Jud. Timiş, 307308

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
16336032
Reg. Com.
J35/1431/2004
Înființată
15 aprilie 2004
Vechime
22 de ani, 5 luni
Cifra de afaceri 2011
850 lei
Profit net 2011
-62 mii lei
Angajați 2011
6

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 13.05.2014

Rezumat

Pe scurt

XMAPS CONSTRUCT SRL (CUI 16336032) a fost o societate cu răspundere limitată din satul Seceani, comuna Ortișoara, județul Timiș, înființată în 2004 și radiată în 2014. Activitatea principală era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Ultimul bilanț, din 2011, arată o cifră de afaceri de 850 lei (-99% față de 2010) și o pierdere netă de 62.143 lei, cu 6 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
16336032
Nr. Reg. Com.
J35/1431/2004
EUID
ROONRC.J35/1431/2004
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
15 aprilie 2004
Vechime
22 de ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Nr. 243, Sat Seceani Com. Ortişoara, Jud. Timiş, 307308

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (0)
-

Bilanțuri

Rezultate financiare

2009 - 2011, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2011

-98,9% față de 2010

850 RON

2010: 80.630 RON

050k100k150k200920102011Anul 2009: 103.731 RONAnul 2010: 80.630 RONAnul 2011: 850 RON

Profit net 2011

-240,9% față de 2010

-62.143 RON

2010: 44.102 RON

-100k-50k050k100k200920102011Anul 2009: 85.669 RONAnul 2010: 44.102 RONAnul 2011: -62.143 RON

Evoluție pe ani

  • 2011

    Cifra de afaceri
    850 lei
    Profit net
    -62 mii lei
    Angajați
    6
  • 2010

    Cifra de afaceri
    81 mii lei
    Profit net
    44 mii lei
    Angajați
    3
  • 2009

    Cifra de afaceri
    104 mii lei
    Profit net
    86 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2011

Marjă netăSlab
-7.311%Față de anul anterior: în scădere
200920102011

Firma a pierdut 7.310,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
9,71Față de anul anterior: în scădere
200920102011

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 9,71 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
10%Față de anul anterior: în creștere
200920102011

10% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2014

    Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2006; Certificat de înmatriculare preschimbat.

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. 2009

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2004

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/1431/2004.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre XMAPS CONSTRUCT SRL

Este XMAPS CONSTRUCT SRL activă?

Nu. XMAPS CONSTRUCT SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2014.

Care este cifra de afaceri a XMAPS CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a XMAPS CONSTRUCT SRL în 2011 a fost de 850 lei, în scădere cu 99% față de 2010.

Ce profit a avut XMAPS CONSTRUCT SRL în 2011?

În 2011, XMAPS CONSTRUCT SRL a înregistrat o pierdere netă de 62.143 lei.

Câți angajați avea XMAPS CONSTRUCT SRL?

Conform bilanțului pe 2011, XMAPS CONSTRUCT SRL a avut în medie 6 angajați (față de 3 angajați în 2010).

Ce activitate avea XMAPS CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a XMAPS CONSTRUCT SRL era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde avea sediul XMAPS CONSTRUCT SRL?

XMAPS CONSTRUCT SRL avea sediul social la adresa Nr. 243, Sat Seceani Com. Ortișoara, Jud. Timiș, 307308.

XMAPS CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. XMAPS CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre XMAPS CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].