RadiatăSRL

XL-PODAVIL SRL

Str. Buciumului Nr. 8, Bl. 8, Sc. B, Et. 1, Ap. 6, Mun. Oneşti, Jud. Bacău, 601150

CAEN 8559: Alte forme de învățământ n.c.a.

CUI
25865261
Reg. Com.
J04/784/2009
Înființată
7 august 2009
Vechime
17 ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2017
6 mii lei
Profit net 2017
4 mii lei

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 04.04.2018

Rezumat

Pe scurt

XL-PODAVIL SRL (CUI 25865261) a fost o societate cu răspundere limitată din Onești, județul Bacău, înființată în 2009 și radiată în 2018. Activitatea principală era Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN 8559).

Ultimul bilanț, din 2017, arată o cifră de afaceri de 6.140 lei (-30% față de 2016) și un profit net de 3.521 lei, fără angajați declarați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
25865261
Nr. Reg. Com.
J04/784/2009
EUID
ROONRC.J04/784/2009
Cod CAEN principal
8559 - Alte forme de învățământ n.c.a.
Data înființării
7 august 2009
Vechime
17 ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Buciumului Nr. 8, Bl. 8, Sc. B, Et. 1, Ap. 6, Mun. Oneşti, Jud. Bacău, 601150

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • L••• ROD•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2009 - 2017, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2017

-30,2% față de 2016

6.140 RON

2016: 8.800 RON

05k10k15k20k200920102011201220132014201520162017Anul 2009: 3.400 RONAnul 2010: 16.150 RONAnul 2011: 5.500 RONAnul 2012: 5.000 RONAnul 2013: 5.650 RONAnul 2014: 8.100 RONAnul 2015: 11.107 RONAnul 2016: 8.800 RONAnul 2017: 6.140 RON

Profit net 2017

-21,1% față de 2016

3.521 RON

2016: 4.462 RON

03k5k8k10k200920102011201220132014201520162017Anul 2009: 410 RONAnul 2010: 8.539 RONAnul 2011: 1.635 RONAnul 2012: 1.077 RONAnul 2013: 2.759 RONAnul 2014: 3.270 RONAnul 2015: 1 RONAnul 2016: 4.462 RONAnul 2017: 3.521 RON

Evoluție pe ani

  • 2017

    Cifra de afaceri
    6 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    9 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    1
  • 2015

    Cifra de afaceri
    11 mii lei
    Profit net
    1 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    8 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    -
  • 2013

    Cifra de afaceri
    6 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    -
  • 2012

    Cifra de afaceri
    5 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    -
  • 2011

    Cifra de afaceri
    6 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    -
  • 2010

    Cifra de afaceri
    16 mii lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    1
  • 2009

    Cifra de afaceri
    3 mii lei
    Profit net
    410 lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2017

Marjă netăBun
57%Față de anul anterior: în creștere
20132014201520162017

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 57,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
43,79Față de anul anterior: în scădere
20132014201520162017

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 43,79 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
2,3%Față de anul anterior: în creștere
20132014201520162017

2,3% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2018

    Radierea din Registrul Comerțului

  2. 2010

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2009

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/784/2009.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre XL-PODAVIL SRL

Este XL-PODAVIL SRL activă?

Nu. XL-PODAVIL SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2018.

Care este cifra de afaceri a XL-PODAVIL SRL?

Cifra de afaceri a XL-PODAVIL SRL în 2017 a fost de 6.140 lei, în scădere cu 30% față de 2016.

Ce profit a avut XL-PODAVIL SRL în 2017?

În 2017, XL-PODAVIL SRL a înregistrat un profit net de 3.521 lei.

Ce activitate avea XL-PODAVIL SRL?

Activitatea principală a XL-PODAVIL SRL era Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN 8559).

Unde avea sediul XL-PODAVIL SRL?

XL-PODAVIL SRL avea sediul social la adresa Str. Buciumului Nr. 8, Bl. 8, Sc. B, Et. 1, Ap. 6, Mun. Onești, Jud. Bacău, 601150.

XL-PODAVIL SRL are datorii la ANAF?

Nu. XL-PODAVIL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre XL-PODAVIL SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].