XIA SYSTEMS S.R.L. Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 18.01.2024
THEODOR PALLADY Nr. 287, SUPRAFATA DE 82 MP, Bucureşti Sectorul 3, Jud. Bucureşti 2512, Fabricarea de uși și ferestre din metal

Prezentare

Pe scurt

XIA SYSTEMS S.R.L. (CUI 49435563) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 3), înființată în 2024. Activitatea principală este Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN 2512).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 783.158 lei (+2,5% față de 2024) și un profit net de 1.792 lei, cu 3 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
783,2 miilei
+2,5%, față de 2024
Profit net 2025
1.792lei
−98,5%, față de 2024
Angajați 2025
3
+50,0%, față de 2024
Marjă netă
0,2%
Capital social
200lei
Vechime
2ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2024-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2024763.770 lei
2025783.158 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20252024
Cifra de afaceri783.158763.770
Profit net1.792121.772
Număr mediu de angajați32
Active imobilizate--
Active circulante211.132173.893
Stocuri200.999150.772
Creanțe5.0813.526
Datorii87.73351.921
Capitaluri proprii123.764121.972
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

De urmărit
0,2% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,2 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
2,41 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,41 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
41% Față de anul anterior: în creștere

41% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 18.01.2024

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
49435563
Nr. Reg. Com.
J2024001006403
EUID
ROONRC.J2024001006403
Cod CAEN principal
2512, Fabricarea de uși și ferestre din metal
Data înființării
18 ianuarie 2024
Vechime
2 ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
THEODOR PALLADY Nr. 287, SUPRAFATA DE 82 MP, Bucureşti Sectorul 3, Jud. Bucureşti
Domiciliu fiscal
Bld. Theodor Pallady Nr. 287, SUPRAFATA DE 82 MP, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • +407••••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • IA••• ALEXAN•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/1006/2024. ONRC
  2. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre XIA SYSTEMS S.R.L.

Este XIA SYSTEMS S.R.L. activă?

Da. XIA SYSTEMS S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a XIA SYSTEMS S.R.L.?

Cifra de afaceri a XIA SYSTEMS S.R.L. în 2025 a fost de 783.158 lei, în creștere cu 2,5% față de 2024.

Ce profit a avut XIA SYSTEMS S.R.L. în 2025?

În 2025, XIA SYSTEMS S.R.L. a înregistrat un profit net de 1.792 lei.

Ce activitate are XIA SYSTEMS S.R.L.?

Activitatea principală a XIA SYSTEMS S.R.L. este Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN 2512).

Unde are sediul XIA SYSTEMS S.R.L.?

XIA SYSTEMS S.R.L. are sediul social la adresa THEODOR PALLADY Nr. 287, SUPRAFATA DE 82 MP, București Sectorul 3, Jud. București.

XIA SYSTEMS S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. XIA SYSTEMS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

XIA SYSTEMS S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. XIA SYSTEMS S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre XIA SYSTEMS S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].