XIA CAFFE S.R.L. Funcțiune SRL

Înființată 05.02.2024
RENULUI Nr. 3, Bl. 49D, Sc. C, Ap. 110, PARTER., Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti, 22306 5611, Restaurante

Prezentare

Pe scurt

XIA CAFFE S.R.L. (CUI 49534222) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2024. Activitatea principală este Restaurante (CAEN 5611).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,92 mil. lei (+121% față de 2024) și un profit net de 248.114 lei, cu 8 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.

Cifra de afaceri 2025
1,9 millei
+120,8%, față de 2024
Profit net 2025
248,1 miilei
+3.037,9%, față de 2024
Angajați 2025
8
0,0%, față de 2024
Marjă netă
12,9%
Capital social
200lei
Vechime
2ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2024-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2024868.137 lei
20251.917.231 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20252024
Cifra de afaceri1.917.231868.137
Profit net248.1147.907
Număr mediu de angajați88
Active imobilizate104.126106.116
Active circulante1.265.919176.844
Stocuri27.15127.957
Creanțe1.203.514134.884
Datorii1.220.478381.508
Capitaluri proprii256.2228.107
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
13% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 12,9 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,04 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,04 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
83% Față de anul anterior: în scădere

83% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Figurează suma, cu cont gratuit
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 05.02.2024

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
49534222
Nr. Reg. Com.
J2024002368405
EUID
ROONRC.J2024002368405
Cod CAEN principal
5611, Restaurante
Data înființării
5 februarie 2024
Vechime
2 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
RENULUI Nr. 3, Bl. 49D, Sc. C, Ap. 110, PARTER., Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti, 22306
Domiciliu fiscal
Str. Renului Nr. 3, PARTER. , Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 22306

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0723••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • ŞUŞ••• OCTAV••• MAR•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2026
  1. Figurează în lista ANAF a debitorilor ANAF
  2. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
  3. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2024
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/2368/2024. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre XIA CAFFE S.R.L.

Este XIA CAFFE S.R.L. activă?

Da. XIA CAFFE S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a XIA CAFFE S.R.L.?

Cifra de afaceri a XIA CAFFE S.R.L. în 2025 a fost de 1.917.231 lei (1,92 mil. lei), în creștere cu 121% față de 2024.

Ce profit a avut XIA CAFFE S.R.L. în 2025?

În 2025, XIA CAFFE S.R.L. a înregistrat un profit net de 248.114 lei.

Ce activitate are XIA CAFFE S.R.L.?

Activitatea principală a XIA CAFFE S.R.L. este Restaurante (CAEN 5611).

Unde are sediul XIA CAFFE S.R.L.?

XIA CAFFE S.R.L. are sediul social la adresa RENULUI Nr. 3, Bl. 49D, Sc. C, Ap. 110, PARTER., București Sectorul 2, Jud. București, 22306.

XIA CAFFE S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. XIA CAFFE S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

XIA CAFFE S.R.L. are datorii la ANAF?

Da. XIA CAFFE S.R.L. figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre XIA CAFFE S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].