Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 12,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
XARU TIM SRL (CUI 35413883) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Sâncraiu de Mureș, Comuna Sâncraiu de Mureș, județul Mureș, înființată în 2016. Activitatea principală este Prelucrarea și finisarea lemnului (CAEN 1612).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 66.028 lei (+109% față de 2024) și un profit net de 8.248 lei, fără angajați declarați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 78.848 lei |
| 2017 | 105.614 lei |
| 2018 | 269.610 lei |
| 2019 | 258.436 lei |
| 2020 | 327.171 lei |
| 2021 | 334.527 lei |
| 2022 | 289.920 lei |
| 2023 | 177.505 lei |
| 2024 | 31.587 lei |
| 2025 | 66.028 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 66.028 | 31.587 | 177.505 | 289.920 | 334.527 | 327.171 | 258.436 | 269.610 | 105.614 | 78.848 |
| Profit net | 8.248 | 1.617 | 46.779 | 81.633 | 114.286 | 73.836 | 58.101 | 66.986 | 29.567 | 22.213 |
| Număr mediu de angajați | - | - | - | - | - | 1 | - | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | - | - | - | - | - | - | - | - | 253 | 633 |
| Active circulante | 27.663 | 67.596 | 129.143 | 207.956 | 285.540 | 170.880 | 142.956 | 100.221 | 42.948 | 45.209 |
| Stocuri | 4.750 | 24.522 | - | - | - | 6.699 | 56.312 | - | 2.991 | - |
| Creanțe | 14.016 | 30.360 | 111.481 | 198.311 | 270.353 | 152.315 | 85.628 | 96.678 | 34.940 | 44.029 |
| Datorii | 8.875 | 1.500 | 10.316 | 27.212 | 28.532 | 28.158 | 74.070 | 25.799 | 12.433 | 22.629 |
| Capitaluri proprii | 18.788 | 66.096 | 118.827 | 180.744 | 257.008 | 142.722 | 68.886 | 74.422 | 30.768 | 23.213 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 12,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,12 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
32% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. XARU TIM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a XARU TIM SRL în 2025 a fost de 66.028 lei, în creștere cu 109% față de 2024.
În 2025, XARU TIM SRL a înregistrat un profit net de 8.248 lei.
Activitatea principală a XARU TIM SRL este Prelucrarea și finisarea lemnului (CAEN 1612).
XARU TIM SRL are sediul social la adresa RĂSĂRITULUI Nr. 41, Sat Sâncraiu de Mureș, Comuna Sâncraiu de Mureș, Jud. Mureș, 547525.
Da. XARU TIM SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. XARU TIM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].