ActivăSRL

XALT SRL

Str. Romul Ladea Nr. 52, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

CAEN 8559: Alte forme de învățământ n.c.a.

CUI
25010212
Reg. Com.
J12/134/2009
Înființată
27 ianuarie 2009
Vechime
17 ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2025
234 mii lei
Profit net 2025
111 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 27.01.2009

Rezumat

Pe scurt

XALT SRL (CUI 25010212) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2009. Activitatea principală este Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN 8559).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 234.009 lei (-0,4% față de 2024) și un profit net de 111.456 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
25010212
Nr. Reg. Com.
J12/134/2009
EUID
ROONRC.J12/134/2009
Cod CAEN principal
8559 - Alte forme de învățământ n.c.a.
Data înființării
27 ianuarie 2009
Vechime
17 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Romul Ladea Nr. 52, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • BERGH••• IUL••• NICO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-0,4% față de 2024

234.009 RON

2024: 235.051 RON

0100k200k300k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 318.073 RONAnul 2017: 180.600 RONAnul 2018: 119.876 RONAnul 2019: 123.517 RONAnul 2020: 163.023 RONAnul 2021: 195.984 RONAnul 2022: 127.122 RONAnul 2023: 153.691 RONAnul 2024: 235.051 RONAnul 2025: 234.009 RON

Profit net 2025

+36,3% față de 2024

111.456 RON

2024: 81.746 RON

-50k050k100k150k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 31.474 RONAnul 2017: -22.003 RONAnul 2018: 13.988 RONAnul 2019: -12.696 RONAnul 2020: 71.039 RONAnul 2021: 89.931 RONAnul 2022: 890 RONAnul 2023: 16.570 RONAnul 2024: 81.746 RONAnul 2025: 111.456 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    234 mii lei
    Profit net
    111 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    235 mii lei
    Profit net
    82 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    154 mii lei
    Profit net
    17 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    127 mii lei
    Profit net
    890 lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    196 mii lei
    Profit net
    90 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    163 mii lei
    Profit net
    71 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    124 mii lei
    Profit net
    -13 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    120 mii lei
    Profit net
    14 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    181 mii lei
    Profit net
    -22 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    318 mii lei
    Profit net
    31 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
48%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 47,6 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,61Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,61 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
28%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

28% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2014

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2009

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/134/2009.

În cronologia completă vezi și adresele complete (2 schimbări) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre XALT SRL

Este XALT SRL activă?

Da. XALT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a XALT SRL?

Cifra de afaceri a XALT SRL în 2025 a fost de 234.009 lei, în scădere cu 0,4% față de 2024.

Ce profit a avut XALT SRL în 2025?

În 2025, XALT SRL a înregistrat un profit net de 111.456 lei.

Ce activitate are XALT SRL?

Activitatea principală a XALT SRL este Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN 8559).

Unde are sediul XALT SRL?

XALT SRL are sediul social la adresa Str. Romul Ladea Nr. 52, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj.

XALT SRL este plătitoare de TVA?

Da. XALT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

XALT SRL are datorii la ANAF?

Nu. XALT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre XALT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].