ActivăSRL

X-CONTA S.R.L.

Str. Bobîlna Nr. 1, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300331

CAEN 6920: Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

CUI
6443210
Reg. Com.
J35/1771/1993
Înființată
20 aprilie 1993
Vechime
33 de ani, 5 luni
Cifra de afaceri 2025
177 mii lei
Profit net 2025
17 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 24.11.1994

Rezumat

Pe scurt

X-CONTA S.R.L. (CUI 6443210) este o societate cu răspundere limitată activă din Timișoara, județul Timiș, înființată în 1993. Activitatea principală este Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 177.200 lei (+51% față de 2024) și un profit net de 17.433 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
6443210
Nr. Reg. Com.
J35/1771/1993
EUID
ROONRC.J35/1771/1993
Cod CAEN principal
6920 - Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Data înființării
20 aprilie 1993
Vechime
33 de ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Bobîlna Nr. 1, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300331

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • DU••• CRIST••• •••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+51,1% față de 2024

177.200 RON

2024: 117.306 RON

050k100k150k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 13.840 RONAnul 2017: 13.400 RONAnul 2018: 27.801 RONAnul 2019: 16.470 RONAnul 2020: 24.350 RONAnul 2021: 12.700 RONAnul 2022: 11.000 RONAnul 2023: 176.594 RONAnul 2024: 117.306 RONAnul 2025: 177.200 RON

Profit net 2025

+167,5% față de 2024

17.433 RON

2024: -25.816 RON

-50k050k100k150k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 2.297 RONAnul 2017: 2.694 RONAnul 2018: 13.656 RONAnul 2019: 10.602 RONAnul 2020: 20.844 RONAnul 2021: 7.773 RONAnul 2022: 233 RONAnul 2023: 112.272 RONAnul 2024: -25.816 RONAnul 2025: 17.433 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    177 mii lei
    Profit net
    17 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    117 mii lei
    Profit net
    -26 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    177 mii lei
    Profit net
    112 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    11 mii lei
    Profit net
    233 lei
    Angajați
    0
  • 2021

    Cifra de afaceri
    13 mii lei
    Profit net
    8 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    24 mii lei
    Profit net
    21 mii lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    16 mii lei
    Profit net
    11 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    28 mii lei
    Profit net
    14 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    13 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    14 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
9,8%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,09Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,09 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
88%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

88% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2009

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2002

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

  4. 1994

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1993

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/1771/1993, sub denumirea X-CONTA SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre X-CONTA S.R.L.

Este X-CONTA S.R.L. activă?

Da. X-CONTA S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a X-CONTA S.R.L.?

Cifra de afaceri a X-CONTA S.R.L. în 2025 a fost de 177.200 lei, în creștere cu 51% față de 2024.

Ce profit a avut X-CONTA S.R.L. în 2025?

În 2025, X-CONTA S.R.L. a înregistrat un profit net de 17.433 lei.

Ce activitate are X-CONTA S.R.L.?

Activitatea principală a X-CONTA S.R.L. este Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

Unde are sediul X-CONTA S.R.L.?

X-CONTA S.R.L. are sediul social la adresa Str. Bobîlna Nr. 1, Mun. Timișoara, Jud. Timiș, 300331.

X-CONTA S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. X-CONTA S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

X-CONTA S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. X-CONTA S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre X-CONTA S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].