Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 37 de lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
WORKHORSE S.R.L. (CUI 23268232) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2008. Activitatea principală este Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN 5911).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 573.821 lei (-13% față de 2024) și un profit net de 212.531 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 409.137 lei |
| 2017 | 641.534 lei |
| 2018 | 785.182 lei |
| 2019 | 883.583 lei |
| 2020 | 576.363 lei |
| 2021 | 1.018.858 lei |
| 2022 | 553.296 lei |
| 2023 | 952.990 lei |
| 2024 | 659.638 lei |
| 2025 | 573.821 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 573.821 | 659.638 | 952.990 | 553.296 | 1.018.858 | 576.363 | 883.583 | 785.182 | 641.534 | 409.137 |
| Profit net | 212.531 | 228.953 | 165.950 | -97.506 | 459.502 | 153.954 | 220.812 | 169.777 | 236.551 | 179.872 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | - | 2 |
| Active imobilizate | 24.026 | 35.877 | 55.502 | 9.595 | 16.805 | 5.509 | 8.814 | 810 | 2.330 | 5.213 |
| Active circulante | 279.945 | 368.858 | 202.252 | 299.024 | 651.042 | 419.777 | 365.956 | 463.542 | 327.232 | 297.079 |
| Stocuri | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Creanțe | 426.589 | 398.389 | 173.483 | 278.719 | 524.572 | 378.225 | 287.319 | 343.524 | 304.928 | 138.872 |
| Datorii | 90.024 | 125.754 | 83.846 | 300.069 | 207.960 | 166.443 | 72.738 | 136.332 | 91.401 | 45.456 |
| Capitaluri proprii | 214.368 | 278.981 | 173.908 | 17.402 | 473.425 | 255.987 | 302.032 | 328.874 | 238.577 | 258.632 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 37 de lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,11 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
30% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. WORKHORSE S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a WORKHORSE S.R.L. în 2025 a fost de 573.821 lei, în scădere cu 13% față de 2024.
În 2025, WORKHORSE S.R.L. a înregistrat un profit net de 212.531 lei.
Activitatea principală a WORKHORSE S.R.L. este Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN 5911).
WORKHORSE S.R.L. are sediul social la adresa Str. Ștefan Ciucă Nr. 29,Lotul 1, Camera 1, București Sectorul 2, Jud. București.
Da. WORKHORSE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. WORKHORSE S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].