Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
WELTHAUS SRL (CUI 15822662) este o societate cu răspundere limitată activă din Zalău, județul Sălaj, înființată în 2003. Activitatea principală este Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN 2223).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 45,4 mil. lei (+30% față de 2024) și un profit net de 4,35 mil. lei, cu 81 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 12.289.000 lei |
| 2017 | 13.102.379 lei |
| 2018 | 16.314.582 lei |
| 2019 | 21.138.416 lei |
| 2020 | 30.577.265 lei |
| 2021 | 33.755.316 lei |
| 2022 | 41.757.668 lei |
| 2023 | 36.195.438 lei |
| 2024 | 34.868.592 lei |
| 2025 | 45.377.601 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 45.377.601 | 34.868.592 | 36.195.438 | 41.757.668 | 33.755.316 | 30.577.265 | 21.138.416 | 16.314.582 | 13.102.379 | 12.289.000 |
| Profit net | 4.351.885 | 4.041.539 | 5.490.659 | 5.238.464 | 4.581.435 | 5.625.643 | 3.313.006 | 2.530.230 | 1.965.796 | 1.063.474 |
| Număr mediu de angajați | 81 | 78 | 84 | 86 | 82 | 75 | 66 | 55 | 43 | 44 |
| Active imobilizate | 32.500.745 | 28.918.038 | 30.574.345 | 23.082.134 | 19.440.496 | 18.388.636 | 17.245.051 | 10.776.400 | 8.160.240 | 8.265.111 |
| Active circulante | 31.239.218 | 16.182.189 | 19.567.509 | 13.121.311 | 12.055.019 | 7.322.918 | 4.471.685 | 9.806.808 | 2.924.652 | 2.944.728 |
| Stocuri | 14.005.533 | 12.134.157 | 9.162.089 | 8.719.841 | 4.842.117 | 1.162.244 | 1.386.701 | 451.614 | 424.986 | 487.363 |
| Creanțe | 6.269.850 | 3.821.596 | 6.450.514 | 4.254.197 | 4.911.637 | 4.487.414 | 2.978.864 | 7.828.262 | 1.937.174 | 1.915.708 |
| Datorii | 13.593.491 | 5.675.455 | 14.223.307 | 5.259.737 | 5.281.685 | 3.561.533 | 4.514.167 | 5.768.391 | 2.164.249 | 3.551.495 |
| Capitaluri proprii | 40.195.129 | 36.184.235 | 32.142.696 | 26.652.037 | 21.413.573 | 16.832.138 | 11.206.495 | 8.210.931 | 5.680.702 | 3.820.168 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,30 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
21% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. WELTHAUS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a WELTHAUS SRL în 2025 a fost de 45.377.601 lei (45,4 mil. lei), în creștere cu 30% față de 2024.
În 2025, WELTHAUS SRL a înregistrat un profit net de 4,35 mil. lei (4.351.885 lei).
Activitatea principală a WELTHAUS SRL este Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN 2223).
WELTHAUS SRL are sediul social la adresa Str. CORNELIU COPOSU Nr. 37, Municipiul Zalău, Jud. Sălaj, 450008.
Da. WELTHAUS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. WELTHAUS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].