ActivăSRL

WEBINIT S.R.L.

Aleea Borsec Nr. 4, Et. X, Ap. 129, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400408

CAEN 6210: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CUI
44956811
Reg. Com.
J2021004574122
Înființată
23 septembrie 2021
Vechime
5 ani
Cifra de afaceri 2025
2,0 mil. lei
Profit net 2025
1,2 mil. lei
Angajați 2025
3

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 23.09.2021

Rezumat

Pe scurt

WEBINIT S.R.L. (CUI 44956811) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2021. Activitatea principală este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,96 mil. lei (+58% față de 2024) și un profit net de 1,2 mil. lei, cu 3 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
44956811
Nr. Reg. Com.
J2021004574122
EUID
ROONRC.J2021004574122
Cod CAEN principal
6210 - Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Data înființării
23 septembrie 2021
Vechime
5 ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Aleea Borsec Nr. 4, Et. X, Ap. 129, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400408

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • PE••• E•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2021 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+58,3% față de 2024

1.957.517 RON

2024: 1.236.935 RON

01 mil2 mil20212022202320242025Anul 2021: 83.072 RONAnul 2022: 362.629 RONAnul 2023: 679.037 RONAnul 2024: 1.236.935 RONAnul 2025: 1.957.517 RON

Profit net 2025

+73,2% față de 2024

1.198.919 RON

2024: 692.257 RON

0500k1 mil2 mil20212022202320242025Anul 2021: 46.144 RONAnul 2022: 239.845 RONAnul 2023: 458.136 RONAnul 2024: 692.257 RONAnul 2025: 1.198.919 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    2,0 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    3
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    692 mii lei
    Angajați
    3
  • 2023

    Cifra de afaceri
    679 mii lei
    Profit net
    458 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    363 mii lei
    Profit net
    240 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    83 mii lei
    Profit net
    46 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
61%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 61,2 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
4,47Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 4,47 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
18%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

18% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  4. 2022

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 2021

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/4574/2021.

În cronologia completă vezi și adresele complete (2 schimbări) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre WEBINIT S.R.L.

Este WEBINIT S.R.L. activă?

Da. WEBINIT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a WEBINIT S.R.L.?

Cifra de afaceri a WEBINIT S.R.L. în 2025 a fost de 1.957.517 lei (1,96 mil. lei), în creștere cu 58% față de 2024.

Ce profit a avut WEBINIT S.R.L. în 2025?

În 2025, WEBINIT S.R.L. a înregistrat un profit net de 1,2 mil. lei (1.198.919 lei).

Ce activitate are WEBINIT S.R.L.?

Activitatea principală a WEBINIT S.R.L. este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

Unde are sediul WEBINIT S.R.L.?

WEBINIT S.R.L. are sediul social la adresa Aleea Borsec Nr. 4, Et. X, Ap. 129, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400408.

WEBINIT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. WEBINIT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

WEBINIT S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. WEBINIT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre WEBINIT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].