Marjă netă
SlabFirma a pierdut 0,4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
WCA TEAM S.R.L. (CUI 32495412) este o societate cu răspundere limitată activă din Comuna Ștefăneștii de Jos, județul Ilfov, înființată în 2013. Activitatea principală este Școli de conducere (pilotaj) (CAEN 8553).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7,8 mil. lei (+39% față de 2024) și o pierdere netă de 29.830 lei, cu 10 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 1.302.664 lei |
| 2017 | 1.625.959 lei |
| 2018 | 2.750.796 lei |
| 2019 | 6.315.155 lei |
| 2020 | 6.052.000 lei |
| 2021 | 9.666.429 lei |
| 2022 | 14.830.644 lei |
| 2023 | 8.357.728 lei |
| 2024 | 5.599.987 lei |
| 2025 | 7.800.967 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7.800.967 | 5.599.987 | 8.357.728 | 14.830.644 | 9.666.429 | 6.052.000 | 6.315.155 | 2.750.796 | 1.625.959 | 1.302.664 |
| Profit net | -29.830 | -1.384.390 | 123.821 | -494.396 | 739.962 | 357.226 | 499.437 | 469.566 | 18.358 | 65.419 |
| Număr mediu de angajați | 10 | 12 | 14 | 15 | 14 | - | 15 | 12 | 10 | 11 |
| Active imobilizate | 930.074 | 745.639 | 1.138.573 | 1.792.376 | 2.257.664 | 2.540.965 | 772.669 | 972.281 | 522.373 | 201.534 |
| Active circulante | 4.523.954 | 5.572.453 | 4.781.919 | 5.993.573 | 3.928.588 | 1.841.673 | 1.598.537 | 992.393 | 625.184 | 406.239 |
| Stocuri | 2.193.512 | 3.221.618 | 3.400.947 | 5.355.028 | 1.799.563 | 61.047 | 61.047 | 69.077 | 61.047 | 73.923 |
| Creanțe | 2.281.318 | 1.924.835 | 1.327.071 | 504.376 | 1.055.189 | 1.732.012 | 1.043.701 | 815.816 | 468.153 | 265.793 |
| Datorii | 5.577.131 | 6.414.003 | 4.638.291 | 6.576.233 | 4.056.229 | 2.983.482 | 1.314.517 | 1.377.076 | 1.033.353 | 560.019 |
| Capitaluri proprii | -123.038 | -93.208 | 1.291.182 | 1.228.786 | 2.160.344 | 1.420.381 | 1.073.904 | 602.889 | 133.343 | 114.877 |
Firma a pierdut 0,4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 81% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
102% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. WCA TEAM S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a WCA TEAM S.R.L. în 2025 a fost de 7.800.967 lei (7,8 mil. lei), în creștere cu 39% față de 2024.
În 2025, WCA TEAM S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 29.830 lei.
Activitatea principală a WCA TEAM S.R.L. este Școli de conducere (pilotaj) (CAEN 8553).
WCA TEAM S.R.L. are sediul social la adresa Fericirii Nr. 2, Bl. N18C2, Ap. 002, PARTER, Comuna Ștefăneștii de Jos, Jud. Ilfov, 77175.
Da. WCA TEAM S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. WCA TEAM S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].