ActivăSRL

WANG STORE SRL

Str. Zorilor Nr. 6, Sat Ştefăneştii de Sus Com. Ştefăneştii de Jos, Jud. Ilfov, 77177

CAEN 4690: Comerț cu ridicata nespecializat

CUI
33089714
Reg. Com.
J23/1217/2014
Înființată
23 aprilie 2014
Vechime
12 ani, 5 luni
Cifra de afaceri 2020
17,0 mil. lei
Profit net 2020
3,9 mil. lei
Angajați 2020
27

Situație fiscală (ANAF)

  • Inactivă fiscal (ANAF)
  • Neplătitoare de TVA
  • Figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune
  • mandat administratori expirat
  • sediu expirat

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 23.04.2014

Rezumat

Pe scurt

WANG STORE SRL (CUI 33089714) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Ștefăneștii de Sus, comuna Ștefăneștii de Jos, județul Ilfov, înființată în 2014. Activitatea principală este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

În 2020 a raportat o cifră de afaceri de 17 mil. lei (-33% față de 2019) și un profit net de 3,88 mil. lei, cu 27 de angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
33089714
Nr. Reg. Com.
J23/1217/2014
EUID
ROONRC.J23/1217/2014
Cod CAEN principal
4690 - Comerț cu ridicata nespecializat
Data înființării
23 aprilie 2014
Vechime
12 ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Zorilor Nr. 6, Sat Ştefăneştii de Sus Com. Ştefăneştii de Jos, Jud. Ilfov, 77177

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • Y••• XIAO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2014 - 2020, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2020

-32,9% față de 2019

16.969.705 RON

2019: 25.309.013 RON

010 mil20 mil30 mil2014201520162017201820192020Anul 2014: 194.319 RONAnul 2015: 6.703.239 RONAnul 2016: 9.442.449 RONAnul 2017: 16.094.667 RONAnul 2018: 20.207.055 RONAnul 2019: 25.309.013 RONAnul 2020: 16.969.705 RON

Profit net 2020

+41,0% față de 2019

3.882.335 RON

2019: 2.753.796 RON

01 mil2 mil3 mil4 mil2014201520162017201820192020Anul 2014: 6.613 RONAnul 2015: 1.839.458 RONAnul 2016: 1.514.011 RONAnul 2017: 3.480.915 RONAnul 2018: 2.619.210 RONAnul 2019: 2.753.796 RONAnul 2020: 3.882.335 RON

Evoluție pe ani

  • 2020

    Cifra de afaceri
    17,0 mil. lei
    Profit net
    3,9 mil. lei
    Angajați
    27
  • 2019

    Cifra de afaceri
    25,3 mil. lei
    Profit net
    2,8 mil. lei
    Angajați
    0
  • 2018

    Cifra de afaceri
    20,2 mil. lei
    Profit net
    2,6 mil. lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    16,1 mil. lei
    Profit net
    3,5 mil. lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    9,4 mil. lei
    Profit net
    1,5 mil. lei
    Angajați
    -
  • 2015

    Cifra de afaceri
    6,7 mil. lei
    Profit net
    1,8 mil. lei
    Angajați
    14
  • 2014

    Cifra de afaceri
    194 mii lei
    Profit net
    7 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2020

Marjă netăBun
23%Față de anul anterior: în creștere
20162017201820192020

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 22,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,69Față de anul anterior: în creștere
20162017201820192020

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,69 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
36%Față de anul anterior: în scădere
20162017201820192020

36% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Figurează în lista ANAF a debitorilor

  2. 2024

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  3. 2023

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  4. 2020

    Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2019

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. 2014

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 2014 - 2014)
  1. 2014

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Ilfov cu nr. J23/1217/2014.

În cronologia completă vezi și adresele complete (2 schimbări) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre WANG STORE SRL

Este WANG STORE SRL activă?

Da. WANG STORE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a WANG STORE SRL?

Cifra de afaceri a WANG STORE SRL în 2020 a fost de 16.969.705 lei (17 mil. lei), în scădere cu 33% față de 2019.

Ce profit a avut WANG STORE SRL în 2020?

În 2020, WANG STORE SRL a înregistrat un profit net de 3,88 mil. lei (3.882.335 lei).

Ce activitate are WANG STORE SRL?

Activitatea principală a WANG STORE SRL este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

Unde are sediul WANG STORE SRL?

WANG STORE SRL are sediul social la adresa Str. Zorilor Nr. 6, Sat Ștefăneștii de Sus Com. Ștefăneștii de Jos, Jud. Ilfov, 77177.

WANG STORE SRL este plătitoare de TVA?

Nu. WANG STORE SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

WANG STORE SRL are datorii la ANAF?

Da. WANG STORE SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre WANG STORE SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].