WALTER SRL
Str. 1 Mai Nr. 248, Loc. Petreşti Mun. Sebeş, Jud. Alba
CAEN 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
- CUI
- 11685724
- Reg. Com.
- J1999000113018
- Înființată
- 12 martie 1999
- Vechime
- 27 de ani, 7 luni
- Cifra de afaceri 2025
- 16,8 mil. lei
- Profit net 2025
- 871 mii lei
- Angajați 2025
- 34
Situație fiscală (ANAF)
- Activă fiscal
- Plătitoare de TVA
- Nu figurează cu datorii la ANAF
Stare la Registrul Comerțului
- funcțiune
Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 26.04.1999
Rezumat
Pe scurt
WALTER SRL (CUI 11685724) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Petrești, județul Alba, înființată în 1999. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 16,8 mil. lei (+4,9% față de 2024) și un profit net de 871.411 lei, cu 34 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
Identificare
Date de identificare
- CUI / CIF
- 11685724
- Nr. Reg. Com.
- J1999000113018
- EUID
- ROONRC.J1999000113018
- Cod CAEN principal
- 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
- Data înființării
- 12 martie 1999
- Vechime
- 27 de ani, 7 luni
- Formă juridică
- SRL
- Adresă sediu
- Str. 1 Mai Nr. 248, Loc. Petreşti Mun. Sebeş, Jud. Alba
Contact
Date de contact
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.
- Telefoane (1)
- 0258••••••
- Email (0)
- -
- Website (0)
- -
- Persoane (1)
- WAL••• GE•••
Bilanțuri
Rezultate financiare
2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor
Cifra de afaceri 2025
+4,9% față de 202416.808.924 RON
2024: 16.030.664 RON
Profit net 2025
+76,1% față de 2024871.411 RON
2024: 494.783 RON
Evoluție pe ani
2025
- Cifra de afaceri
- 16,8 mil. lei
- Profit net
- 871 mii lei
- Angajați
- 34
2024
- Cifra de afaceri
- 16,0 mil. lei
- Profit net
- 495 mii lei
- Angajați
- 34
2023
- Cifra de afaceri
- 14,2 mil. lei
- Profit net
- 874 mii lei
- Angajați
- 36
2022
- Cifra de afaceri
- 15,9 mil. lei
- Profit net
- 1,2 mil. lei
- Angajați
- 36
2021
- Cifra de afaceri
- 13,4 mil. lei
- Profit net
- 891 mii lei
- Angajați
- 34
2020
- Cifra de afaceri
- 12,1 mil. lei
- Profit net
- 1,2 mil. lei
- Angajați
- 35
2019
- Cifra de afaceri
- 13,0 mil. lei
- Profit net
- 1,3 mil. lei
- Angajați
- 37
2018
- Cifra de afaceri
- 12,2 mil. lei
- Profit net
- 1,2 mil. lei
- Angajați
- 33
2017
- Cifra de afaceri
- 11,1 mil. lei
- Profit net
- 1,3 mil. lei
- Angajați
- 33
2016
- Cifra de afaceri
- 10,2 mil. lei
- Profit net
- 1,6 mil. lei
- Angajați
- 31
Analiză
Indicatori financiari 2025
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,2 lei profit net.
Verde ≥ 5% · roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 6,46 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1
5,4% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60% · roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Istoric
Cronologie
Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
- 2025
Cea mai mare cifră de afaceri din istoric
- 2016
Cel mai mare profit net din istoric
- 1999
Înregistrarea în scopuri de TVA
Înființarea firmei
Înmatriculată în județul Alba cu nr. J1/113/1999.
În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Răspunsuri rapide
Întrebări frecvente despre WALTER SRL
Este WALTER SRL activă?
Da. WALTER SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Care este cifra de afaceri a WALTER SRL?
Cifra de afaceri a WALTER SRL în 2025 a fost de 16.808.924 lei (16,8 mil. lei), în creștere cu 4,9% față de 2024.
Ce profit a avut WALTER SRL în 2025?
În 2025, WALTER SRL a înregistrat un profit net de 871.411 lei.
Ce activitate are WALTER SRL?
Activitatea principală a WALTER SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
Unde are sediul WALTER SRL?
WALTER SRL are sediul social la adresa Str. 1 Mai Nr. 248, Loc. Petrești Mun. Sebeș, Jud. Alba.
WALTER SRL este plătitoare de TVA?
Da. WALTER SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
WALTER SRL are datorii la ANAF?
Nu. WALTER SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Vezi toate datele despre WALTER SRL
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
- Gratuit pentru început
- Fără card necesar
- Acces instant
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].