ActivăSRL

VOLTRANS S.R.L.

COMUNA VOLOVAT Nr. 298, Sat Volovăţ Com. Volovăţ, Jud. Suceava, 727615

CAEN 4941: Transporturi rutiere de mărfuri

CUI
17373012
Reg. Com.
J33/424/2005
Înființată
16 martie 2005
Vechime
21 de ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
182 mii lei
Profit net 2025
-166 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 16.03.2005

Rezumat

Pe scurt

VOLTRANS S.R.L. (CUI 17373012) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Volovăț, județul Suceava, înființată în 2005. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 182.490 lei (-38% față de 2024) și o pierdere netă de 165.561 lei, fără angajați declarați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
17373012
Nr. Reg. Com.
J33/424/2005
EUID
ROONRC.J33/424/2005
Cod CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Data înființării
16 martie 2005
Vechime
21 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
COMUNA VOLOVAT Nr. 298, Sat Volovăţ Com. Volovăţ, Jud. Suceava, 727615

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • VI••• AN•••
  • VI••• GHEOR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-37,9% față de 2024

182.490 RON

2024: 293.960 RON

0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 73.511 RONAnul 2017: 138.610 RONAnul 2018: 135.856 RONAnul 2019: 222.554 RONAnul 2020: 192.110 RONAnul 2021: 173.260 RONAnul 2022: 175.438 RONAnul 2023: 230.280 RONAnul 2024: 293.960 RONAnul 2025: 182.490 RON

Profit net 2025

-73034,4% față de 2024

-165.561 RON

2024: 227 RON

-200k0200k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -93.097 RONAnul 2017: -39.999 RONAnul 2018: -69.534 RONAnul 2019: 332.275 RONAnul 2020: -53.425 RONAnul 2021: -53.810 RONAnul 2022: 62.820 RONAnul 2023: 100.258 RONAnul 2024: 227 RONAnul 2025: -165.561 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    182 mii lei
    Profit net
    -166 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    294 mii lei
    Profit net
    227 lei
    Angajați
    -
  • 2023

    Cifra de afaceri
    230 mii lei
    Profit net
    100 mii lei
    Angajați
    -
  • 2022

    Cifra de afaceri
    175 mii lei
    Profit net
    63 mii lei
    Angajați
    -
  • 2021

    Cifra de afaceri
    173 mii lei
    Profit net
    -54 mii lei
    Angajați
    4
  • 2020

    Cifra de afaceri
    192 mii lei
    Profit net
    -53 mii lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    223 mii lei
    Profit net
    332 mii lei
    Angajați
    4
  • 2018

    Cifra de afaceri
    136 mii lei
    Profit net
    -70 mii lei
    Angajați
    4
  • 2017

    Cifra de afaceri
    139 mii lei
    Profit net
    -40 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    74 mii lei
    Profit net
    -93 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-91%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 90,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,60Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,60 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
37%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

37% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2019

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2011

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2005

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Suceava cu nr. J33/424/2005, sub denumirea VOLTRANS SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre VOLTRANS S.R.L.

Este VOLTRANS S.R.L. activă?

Da. VOLTRANS S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a VOLTRANS S.R.L.?

Cifra de afaceri a VOLTRANS S.R.L. în 2025 a fost de 182.490 lei, în scădere cu 38% față de 2024.

Ce profit a avut VOLTRANS S.R.L. în 2025?

În 2025, VOLTRANS S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 165.561 lei.

Ce activitate are VOLTRANS S.R.L.?

Activitatea principală a VOLTRANS S.R.L. este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

Unde are sediul VOLTRANS S.R.L.?

VOLTRANS S.R.L. are sediul social la adresa COMUNA VOLOVAT Nr. 298, Sat Volovăț Com. Volovăț, Jud. Suceava, 727615.

VOLTRANS S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. VOLTRANS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

VOLTRANS S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. VOLTRANS S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre VOLTRANS S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].