Marjă netă
SlabFirma a pierdut 39,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
VOLKERTRANS SRL (CUI 29191421) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Miercurea Nirajului, Oraș Miercurea Nirajului, județul Mureș, înființată în 2011. Activitatea principală este Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (CAEN 4933).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 336.292 lei (-31% față de 2024) și o pierdere netă de 133.527 lei, cu 3 angajați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 119.392 lei |
| 2017 | 180.958 lei |
| 2018 | 239.733 lei |
| 2019 | 368.851 lei |
| 2020 | 265.857 lei |
| 2021 | 459.029 lei |
| 2022 | 385.916 lei |
| 2023 | 501.066 lei |
| 2024 | 487.741 lei |
| 2025 | 336.292 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 336.292 | 487.741 | 501.066 | 385.916 | 459.029 | 265.857 | 368.851 | 239.733 | 180.958 | 119.392 |
| Profit net | -133.527 | -8.171 | 41.412 | 17.317 | 127.502 | -21.247 | 100.902 | 90.694 | 85.612 | 38.281 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 4 | 5 | 4 | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | 55.523 | 108.151 | 135.989 | 131.785 | 5.665 | 55.872 | 113.371 | 58.277 | 4.583 | 7.083 |
| Active circulante | 16.155 | 116.623 | 126.125 | 287.232 | 235.062 | 285.051 | 236.624 | 196.254 | 125.353 | 36.858 |
| Stocuri | - | 7.288 | 185 | 185 | 7.356 | 3.549 | - | - | - | - |
| Creanțe | 1.127 | - | 23.159 | 23.825 | - | 1.350 | 9.347 | - | - | - |
| Datorii | 148.340 | 162.159 | 185.329 | 174.382 | 36.159 | 53.331 | 41.155 | 46.593 | 12.692 | 12.308 |
| Capitaluri proprii | -81.662 | 51.865 | 60.035 | 221.885 | 204.568 | 287.592 | 308.840 | 207.938 | 117.244 | 31.633 |
Firma a pierdut 39,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 11% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
207% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. VOLKERTRANS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a VOLKERTRANS SRL în 2025 a fost de 336.292 lei, în scădere cu 31% față de 2024.
În 2025, VOLKERTRANS SRL a înregistrat o pierdere netă de 133.527 lei.
Activitatea principală a VOLKERTRANS SRL este Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (CAEN 4933).
VOLKERTRANS SRL are sediul social la adresa Str. NIRAJULUI Nr. 35, Loc. Miercurea Nirajului, Oraș Miercurea Nirajului, Jud. Mureș, 547410.
Nu. VOLKERTRANS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. VOLKERTRANS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].