VIVA CONSTRUCT SRL Radiată SRL

Înființată 17.04.1997
Str. SIDERURGIŞTILOR Nr. 7, Bl. PS1B, Et. 7, TRONSON 4, INCINTA VEGA HOLDING, Municipiul Galaţi, Jud. Galaţi 4120, Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Prezentare

Pe scurt

VIVA CONSTRUCT SRL (CUI 9386240) a fost o societate cu răspundere limitată din Galați, înființată în 1997. Activitatea principală era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Ultimul bilanț, din 2013, arată o cifră de afaceri de 700.328 lei (-89% față de 2012) și o pierdere netă de 1,56 mil. lei, cu 3 angajați.

Cifra de afaceri 2013
700,3 miilei
−89,5%, față de 2012
Profit net 2013
−1,6 millei
+42,6%, față de 2012
Angajați 2013
3
−85,7%, față de 2012
Marjă netă
-223,3%
Capital social
2,2 millei
Vechime
29ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2013
Cifra de afaceri
AnValoare
200816.206.407 lei
200923.442.489 lei
201021.462.799 lei
201134.890.432 lei
20126.660.298 lei
2013700.328 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator201320122011201020092008
Cifra de afaceri700.3286.660.29834.890.43221.462.79923.442.48916.206.407
Profit net-1.563.903-2.724.248490.660207.834795.425969.459
Număr mediu de angajați321272102102135
Active imobilizate9.569.5869.927.37013.514.02911.494.02113.472.81316.211.333
Active circulante11.890.01915.496.79725.719.31322.903.90222.015.20320.694.140
Stocuri5.214.0506.113.0659.809.43511.364.83215.550.37218.528.406
Creanțe6.609.5319.343.21715.001.30910.717.3536.313.4652.045.976
Datorii19.636.21922.036.87832.441.14527.145.19129.228.62230.910.694
Capitaluri proprii1.823.3863.387.2896.802.1977.262.7326.266.3945.994.779
Ultimul bilanț: 2013. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2013

Marjă netă

Slab
-223% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 223,3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,61 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 61% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
92% Față de anul anterior: în creștere

92% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFDIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 11.04.2014

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
9386240
Nr. Reg. Com.
J17/360/1997
EUID
ROONRC.J17/360/1997
Cod CAEN principal
4120, Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
17 aprilie 1997
Vechime
29 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
2,2 mil lei (bilanț 2013)
Adresă sediu
Str. SIDERURGIŞTILOR Nr. 7, Bl. PS1B, Et. 7, TRONSON 4, INCINTA VEGA HOLDING, Municipiul Galaţi, Jud. Galaţi
Domiciliu fiscal
Str. SIDERURGISTILOR Nr. 7, Mun. Galaţi, Jud. Galaţi

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0236••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • VOI••• VALENT•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2014
  1. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
  2. Stare încheiată la ONRC: Înregistrare depunere cerere de fuziune și transmitere la tribunal ONRC
  3. Stare nouă la ONRC: Înregistrare depunere cerere de fuziune și transmitere la tribunal ONRC
  4. Absorbită prin fuziune de VIVA CONSTRUCT SRL (CUI 16034220) Legătură dedusă din denumirea identică a celor două firme la data fuziunii. ONRC
  5. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2011
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2008
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
1997
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Galați cu nr. J17/360/1997. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre VIVA CONSTRUCT SRL

Este VIVA CONSTRUCT SRL activă?

Nu. VIVA CONSTRUCT SRL a fost radiată din Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a VIVA CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a VIVA CONSTRUCT SRL în 2013 a fost de 700.328 lei, în scădere cu 89% față de 2012.

Ce profit a avut VIVA CONSTRUCT SRL în 2013?

În 2013, VIVA CONSTRUCT SRL a înregistrat o pierdere netă de 1,56 mil. lei (1.563.903 lei).

Câți angajați avea VIVA CONSTRUCT SRL?

Conform bilanțului pe 2013, VIVA CONSTRUCT SRL a avut în medie 3 angajați (față de 21 de angajați în 2012).

Ce activitate avea VIVA CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a VIVA CONSTRUCT SRL era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde avea sediul VIVA CONSTRUCT SRL?

VIVA CONSTRUCT SRL avea sediul social la adresa Str. SIDERURGIȘTILOR Nr. 7, Bl. PS1B, Et. 7, TRONSON 4, INCINTA VEGA HOLDING, Municipiul Galați, Jud. Galați.

VIVA CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. VIVA CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre VIVA CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].