ActivăSRL

VITIS AUGUSTA S.R.L.

Sat Lunca Târnavei Com. Şona, Jud. Alba, 517759

CAEN 141: Creșterea bovinelor de lapte

CUI
13291939
Reg. Com.
J01/17/2000
Înființată
11 ianuarie 2000
Vechime
26 de ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2025
772 mii lei
Profit net 2025
88 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 22.08.2000

Rezumat

Pe scurt

VITIS AUGUSTA S.R.L. (CUI 13291939) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Lunca Târnavei, comuna Șona, județul Alba, înființată în 2000. Activitatea principală este Creșterea bovinelor de lapte (CAEN 0141).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 771.896 lei (-31% față de 2024) și un profit net de 87.791 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
13291939
Nr. Reg. Com.
J01/17/2000
EUID
ROONRC.J01/17/2000
Cod CAEN principal
141 - Creșterea bovinelor de lapte
Data înființării
11 ianuarie 2000
Vechime
26 de ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Sat Lunca Târnavei Com. Şona, Jud. Alba, 517759

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • B••• AUGUS•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-30,7% față de 2024

771.896 RON

2024: 1.113.602 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 888.100 RONAnul 2017: 1.048.640 RONAnul 2018: 1.271.069 RONAnul 2019: 959.135 RONAnul 2020: 1.006.453 RONAnul 2021: 837.650 RONAnul 2022: 1.371.811 RONAnul 2023: 1.078.064 RONAnul 2024: 1.113.602 RONAnul 2025: 771.896 RON

Profit net 2025

+1374,7% față de 2024

87.791 RON

2024: 5.953 RON

0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 30.694 RONAnul 2017: 101.510 RONAnul 2018: 234.963 RONAnul 2019: 17.298 RONAnul 2020: 23.984 RONAnul 2021: 31.895 RONAnul 2022: 63.032 RONAnul 2023: 38.444 RONAnul 2024: 5.953 RONAnul 2025: 87.791 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    772 mii lei
    Profit net
    88 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    6 mii lei
    Angajați
    6
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    38 mii lei
    Angajați
    6
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    63 mii lei
    Angajați
    6
  • 2021

    Cifra de afaceri
    838 mii lei
    Profit net
    32 mii lei
    Angajați
    9
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,0 mil. lei
    Profit net
    24 mii lei
    Angajați
    8
  • 2019

    Cifra de afaceri
    959 mii lei
    Profit net
    17 mii lei
    Angajați
    12
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    235 mii lei
    Angajați
    11
  • 2017

    Cifra de afaceri
    1,0 mil. lei
    Profit net
    102 mii lei
    Angajați
    10
  • 2016

    Cifra de afaceri
    888 mii lei
    Profit net
    31 mii lei
    Angajați
    9

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
11%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 11,4 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,54Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,54 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
54%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

54% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2022

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2018

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2000

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Alba cu nr. J1/17/2000, sub denumirea VITIS AUGUSTA SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre VITIS AUGUSTA S.R.L.

Este VITIS AUGUSTA S.R.L. activă?

Da. VITIS AUGUSTA S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a VITIS AUGUSTA S.R.L.?

Cifra de afaceri a VITIS AUGUSTA S.R.L. în 2025 a fost de 771.896 lei, în scădere cu 31% față de 2024.

Ce profit a avut VITIS AUGUSTA S.R.L. în 2025?

În 2025, VITIS AUGUSTA S.R.L. a înregistrat un profit net de 87.791 lei.

Ce activitate are VITIS AUGUSTA S.R.L.?

Activitatea principală a VITIS AUGUSTA S.R.L. este Creșterea bovinelor de lapte (CAEN 0141).

Unde are sediul VITIS AUGUSTA S.R.L.?

VITIS AUGUSTA S.R.L. are sediul social la adresa Sat Lunca Târnavei Com. Șona, Jud. Alba, 517759.

VITIS AUGUSTA S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. VITIS AUGUSTA S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

VITIS AUGUSTA S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. VITIS AUGUSTA S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre VITIS AUGUSTA S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].