ActivăSRL

VITAL TERMO CONSTRUCT S.R.L.

Str. ANASTASIE PANU Nr. 8, Bl. A12, Sc. 2, Et. 3, Ap. 40, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 31164

CAEN 8299: Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CUI
9617000
Reg. Com.
J40/5594/1997
Înființată
16 iulie 1997
Vechime
29 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
2,2 mil. lei
Profit net 2025
1,3 mil. lei
Angajați 2025
7

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 16.07.1997

Rezumat

Pe scurt

VITAL TERMO CONSTRUCT S.R.L. (CUI 9617000) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 3), înființată în 1997. Activitatea principală este Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN 8299).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,15 mil. lei (+24% față de 2024) și un profit net de 1,31 mil. lei, cu 7 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
9617000
Nr. Reg. Com.
J40/5594/1997
EUID
ROONRC.J40/5594/1997
Cod CAEN principal
8299 - Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Data înființării
16 iulie 1997
Vechime
29 de ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. ANASTASIE PANU Nr. 8, Bl. A12, Sc. 2, Et. 3, Ap. 40, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 31164

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • SA••• EL•••
  • SA••• I•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+24,2% față de 2024

2.154.031 RON

2024: 1.733.792 RON

01 mil2 mil3 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 658.300 RONAnul 2017: 728.741 RONAnul 2018: 665.563 RONAnul 2019: 733.758 RONAnul 2020: 837.462 RONAnul 2021: 1.212.574 RONAnul 2022: 975.811 RONAnul 2023: 1.594.732 RONAnul 2024: 1.733.792 RONAnul 2025: 2.154.031 RON

Profit net 2025

+14,7% față de 2024

1.307.351 RON

2024: 1.139.898 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 286.901 RONAnul 2017: 291.493 RONAnul 2018: 367.991 RONAnul 2019: 446.364 RONAnul 2020: 442.490 RONAnul 2021: 748.307 RONAnul 2022: 547.406 RONAnul 2023: 1.106.959 RONAnul 2024: 1.139.898 RONAnul 2025: 1.307.351 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    2,2 mil. lei
    Profit net
    1,3 mil. lei
    Angajați
    7
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    6
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    4
  • 2022

    Cifra de afaceri
    976 mii lei
    Profit net
    547 mii lei
    Angajați
    7
  • 2021

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    748 mii lei
    Angajați
    7
  • 2020

    Cifra de afaceri
    837 mii lei
    Profit net
    442 mii lei
    Angajați
    7
  • 2019

    Cifra de afaceri
    734 mii lei
    Profit net
    446 mii lei
    Angajați
    4
  • 2018

    Cifra de afaceri
    666 mii lei
    Profit net
    368 mii lei
    Angajați
    7
  • 2017

    Cifra de afaceri
    729 mii lei
    Profit net
    291 mii lei
    Angajați
    6
  • 2016

    Cifra de afaceri
    658 mii lei
    Profit net
    287 mii lei
    Angajați
    6

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
61%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 60,7 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,79Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,79 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
48%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

48% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  4. 2018

    Stare încheiată la ONRC: Reorganizare - fuziune prin absorbție

  5. Stare nouă la ONRC: Reorganizare - fuziune prin absorbție

  6. 1997

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 1997 - 1997)
  1. 1997

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/5594/1997, sub denumirea VITAL TERMO CONSTRUCT SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre VITAL TERMO CONSTRUCT S.R.L.

Este VITAL TERMO CONSTRUCT S.R.L. activă?

Da. VITAL TERMO CONSTRUCT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a VITAL TERMO CONSTRUCT S.R.L.?

Cifra de afaceri a VITAL TERMO CONSTRUCT S.R.L. în 2025 a fost de 2.154.031 lei (2,15 mil. lei), în creștere cu 24% față de 2024.

Ce profit a avut VITAL TERMO CONSTRUCT S.R.L. în 2025?

În 2025, VITAL TERMO CONSTRUCT S.R.L. a înregistrat un profit net de 1,31 mil. lei (1.307.351 lei).

Ce activitate are VITAL TERMO CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a VITAL TERMO CONSTRUCT S.R.L. este Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN 8299).

Unde are sediul VITAL TERMO CONSTRUCT S.R.L.?

VITAL TERMO CONSTRUCT S.R.L. are sediul social la adresa Str. ANASTASIE PANU Nr. 8, Bl. A12, Sc. 2, Et. 3, Ap. 40, Sector 3 Mun. București, Jud. București, 31164.

VITAL TERMO CONSTRUCT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. VITAL TERMO CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

VITAL TERMO CONSTRUCT S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. VITAL TERMO CONSTRUCT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre VITAL TERMO CONSTRUCT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].