RadiatăSRL

VISUAL PROGRAMMING SRL

Str. Logofăt Tăutu Nr. 14, Bl. 14, Sc. A, Et. 1, Ap. 4, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600199

CAEN 6201: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CUI
9783828
Reg. Com.
J04/852/1997
Înființată
11 septembrie 1997
Vechime
29 de ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2019
7 mii lei
Profit net 2019
-20 mii lei
Angajați 2019
1

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 31.03.2022

Rezumat

Pe scurt

VISUAL PROGRAMMING SRL (CUI 9783828) a fost o societate cu răspundere limitată din Bacău, înființată în 1997 și radiată în 2022. Activitatea principală era Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

Ultimul bilanț, din 2019, arată o cifră de afaceri de 7.151 lei (-98% față de 2018) și o pierdere netă de 19.563 lei, cu 1 angajat.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
9783828
Nr. Reg. Com.
J04/852/1997
EUID
ROONRC.J04/852/1997
Cod CAEN principal
6201 - Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Data înființării
11 septembrie 1997
Vechime
29 de ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Logofăt Tăutu Nr. 14, Bl. 14, Sc. A, Et. 1, Ap. 4, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600199

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • HUS••• IR•••
  • LIQUIDAT••• CUTE&HUS••• S•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2010 - 2019, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2019

-98,2% față de 2018

7.151 RON

2018: 388.748 RON

0200k400k600k2010201120122013201420152016201720182019Anul 2010: 389.185 RONAnul 2011: 429.642 RONAnul 2012: 422.904 RONAnul 2013: 310.849 RONAnul 2014: 189.920 RONAnul 2015: 447.588 RONAnul 2016: 576.483 RONAnul 2017: 373.671 RONAnul 2018: 388.748 RONAnul 2019: 7.151 RON

Profit net 2019

+85,8% față de 2018

-19.563 RON

2018: -137.776 RON

-200k-100k0100k2010201120122013201420152016201720182019Anul 2010: 79.882 RONAnul 2011: 879 RONAnul 2012: 702 RONAnul 2013: 39.335 RONAnul 2014: 15.134 RONAnul 2015: 4 RONAnul 2016: 48.190 RONAnul 2017: -48.144 RONAnul 2018: -137.776 RONAnul 2019: -19.563 RON

Evoluție pe ani

  • 2019

    Cifra de afaceri
    7 mii lei
    Profit net
    -20 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    389 mii lei
    Profit net
    -138 mii lei
    Angajați
    6
  • 2017

    Cifra de afaceri
    374 mii lei
    Profit net
    -48 mii lei
    Angajați
    8
  • 2016

    Cifra de afaceri
    576 mii lei
    Profit net
    48 mii lei
    Angajați
    5
  • 2015

    Cifra de afaceri
    448 mii lei
    Profit net
    4 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    190 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    4
  • 2013

    Cifra de afaceri
    311 mii lei
    Profit net
    39 mii lei
    Angajați
    4
  • 2012

    Cifra de afaceri
    423 mii lei
    Profit net
    702 lei
    Angajați
    7
  • 2011

    Cifra de afaceri
    430 mii lei
    Profit net
    879 lei
    Angajați
    11
  • 2010

    Cifra de afaceri
    389 mii lei
    Profit net
    80 mii lei
    Angajați
    4

Analiză

Indicatori financiari 2019

Marjă netăSlab
-274%Față de anul anterior: în scădere
20152016201720182019

Firma a pierdut 273,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,97Față de anul anterior: în scădere
20152016201720182019

Activele circulante acoperă doar 97% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
103%Față de anul anterior: în creștere
20152016201720182019

103% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. 2021

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  4. 2020

    Stare nouă la ONRC: Este sub incidența Legii nr. 85/2014

  5. Stare încheiată la ONRC: Este sub incidența Legii nr. 85/2006

  6. Stare nouă la ONRC: Faliment

Vezi toată cronologia (8 evenimente în plus, 1997 - 2020)
  1. 2020

    Stări încheiate la ONRC

    Insolvență; Certificat de înmatriculare preschimbat.

  2. 2017

    Stare încheiată la ONRC: Urmărire penală

  3. 2014

    Stări noi la ONRC

    Este sub incidența Legii nr. 85/2006; Insolvență.

  4. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  5. 2010

    Cel mai mare profit net din istoric

  6. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  7. 2000

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  8. 1997

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/852/1997.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre VISUAL PROGRAMMING SRL

Este VISUAL PROGRAMMING SRL activă?

Nu. VISUAL PROGRAMMING SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2022.

Care este cifra de afaceri a VISUAL PROGRAMMING SRL?

Cifra de afaceri a VISUAL PROGRAMMING SRL în 2019 a fost de 7.151 lei, în scădere cu 98% față de 2018.

Ce profit a avut VISUAL PROGRAMMING SRL în 2019?

În 2019, VISUAL PROGRAMMING SRL a înregistrat o pierdere netă de 19.563 lei.

Câți angajați avea VISUAL PROGRAMMING SRL?

Conform bilanțului pe 2019, VISUAL PROGRAMMING SRL a avut în medie 1 angajat (față de 6 angajați în 2018).

Ce activitate avea VISUAL PROGRAMMING SRL?

Activitatea principală a VISUAL PROGRAMMING SRL era Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

Unde avea sediul VISUAL PROGRAMMING SRL?

VISUAL PROGRAMMING SRL avea sediul social la adresa Str. Logofăt Tăutu Nr. 14, Bl. 14, Sc. A, Et. 1, Ap. 4, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600199.

VISUAL PROGRAMMING SRL are datorii la ANAF?

Nu. VISUAL PROGRAMMING SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre VISUAL PROGRAMMING SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].