ActivăSRL

VIS CONSTRUCT SRL

Str. Dionisie Roman Nr. 2, Sc. 2, Et. P, Ap. 16, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400601

CAEN 1071: Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CUI
17395673
Reg. Com.
J2005001093127
Înființată
23 martie 2005
Vechime
21 de ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
5,4 mil. lei
Profit net 2025
229 mii lei
Angajați 2025
22

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: RELUARE ACTIVITATE din data 10.02.2015

Rezumat

Pe scurt

VIS CONSTRUCT SRL (CUI 17395673) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2005. Activitatea principală este Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN 1071).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5,36 mil. lei (+19% față de 2024) și un profit net de 229.492 lei, cu 22 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
17395673
Nr. Reg. Com.
J2005001093127
EUID
ROONRC.J2005001093127
Cod CAEN principal
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Data înființării
23 martie 2005
Vechime
21 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Dionisie Roman Nr. 2, Sc. 2, Et. P, Ap. 16, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400601

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • SZEK••• •••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+19,3% față de 2024

5.364.067 RON

2024: 4.497.923 RON

02 mil4 mil6 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 974.205 RONAnul 2017: 975.518 RONAnul 2018: 587.390 RONAnul 2019: 603.499 RONAnul 2020: 628.475 RONAnul 2021: 1.921.103 RONAnul 2022: 2.739.747 RONAnul 2023: 3.631.846 RONAnul 2024: 4.497.923 RONAnul 2025: 5.364.067 RON

Profit net 2025

+14,9% față de 2024

229.492 RON

2024: 199.722 RON

-600k-400k-200k0200k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -558.845 RONAnul 2017: 218.510 RONAnul 2018: 142.572 RONAnul 2019: 121.974 RONAnul 2020: 28.688 RONAnul 2021: 40.383 RONAnul 2022: 85.657 RONAnul 2023: 173.254 RONAnul 2024: 199.722 RONAnul 2025: 229.492 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    5,4 mil. lei
    Profit net
    229 mii lei
    Angajați
    22
  • 2024

    Cifra de afaceri
    4,5 mil. lei
    Profit net
    200 mii lei
    Angajați
    20
  • 2023

    Cifra de afaceri
    3,6 mil. lei
    Profit net
    173 mii lei
    Angajați
    18
  • 2022

    Cifra de afaceri
    2,7 mil. lei
    Profit net
    86 mii lei
    Angajați
    14
  • 2021

    Cifra de afaceri
    1,9 mil. lei
    Profit net
    40 mii lei
    Angajați
    12
  • 2020

    Cifra de afaceri
    628 mii lei
    Profit net
    29 mii lei
    Angajați
    3
  • 2019

    Cifra de afaceri
    603 mii lei
    Profit net
    122 mii lei
    Angajați
    4
  • 2018

    Cifra de afaceri
    587 mii lei
    Profit net
    143 mii lei
    Angajați
    5
  • 2017

    Cifra de afaceri
    976 mii lei
    Profit net
    219 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    974 mii lei
    Profit net
    -559 mii lei
    Angajați
    7

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
4,3%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,07Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,07 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
78%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

78% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2015

    Stare nouă la ONRC: Funcțiune

  4. Stare încheiată la ONRC: Întrerupere temporară de activitate

  5. Înregistrarea în scopuri de TVA

  6. 2005

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/1093/2005.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre VIS CONSTRUCT SRL

Este VIS CONSTRUCT SRL activă?

Da. VIS CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a VIS CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a VIS CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 5.364.067 lei (5,36 mil. lei), în creștere cu 19% față de 2024.

Ce profit a avut VIS CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, VIS CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 229.492 lei.

Ce activitate are VIS CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a VIS CONSTRUCT SRL este Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN 1071).

Unde are sediul VIS CONSTRUCT SRL?

VIS CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. Dionisie Roman Nr. 2, Sc. 2, Et. P, Ap. 16, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400601.

VIS CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. VIS CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

VIS CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. VIS CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre VIS CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].