Marjă netă
SlabFirma a pierdut 28,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
VIO-SIC SRL (CUI 10355680) este o societate cu răspundere limitată din satul Ionășeni, Comuna Vârfu Câmpului, județul Botoșani, înființată în 1998. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711). Activitatea firmei este suspendată.
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 266.653 lei (-32% față de 2024) și o pierdere netă de 75.156 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 217.734 lei |
| 2017 | 201.140 lei |
| 2018 | 193.914 lei |
| 2019 | 208.683 lei |
| 2020 | 249.014 lei |
| 2021 | 371.376 lei |
| 2022 | 493.943 lei |
| 2023 | 615.177 lei |
| 2024 | 391.173 lei |
| 2025 | 266.653 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 266.653 | 391.173 | 615.177 | 493.943 | 371.376 | 249.014 | 208.683 | 193.914 | 201.140 | 217.734 |
| Profit net | -75.156 | 5.892 | 91.572 | 152.812 | 105.901 | 52.258 | 5.751 | 496 | 489 | 7.317 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | - | 3 |
| Active imobilizate | 33.301 | 38.565 | 44.356 | 32.231 | 34.615 | 37.710 | 40.947 | 55.672 | 70.397 | 85.121 |
| Active circulante | 92.492 | 157.819 | 343.536 | 329.396 | 190.640 | 121.470 | 66.538 | 45.213 | 26.705 | 46.889 |
| Stocuri | 42.468 | 51.929 | 51.896 | 71.628 | 97.142 | 80.810 | 52.233 | 40.051 | 23.841 | 42.227 |
| Creanțe | 30.902 | 50.852 | 119.756 | 56.507 | 5.949 | 14.511 | 10.663 | 2.581 | 87 | 23 |
| Datorii | 36.196 | 32.030 | 30.686 | 21.317 | 36.233 | 76.058 | 83.221 | 82.372 | 72.486 | 107.883 |
| Capitaluri proprii | 89.597 | 164.354 | 357.206 | 341.834 | 189.022 | 83.122 | 30.864 | 25.113 | 24.616 | 24.127 |
Firma a pierdut 28,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,56 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
29% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. Activitatea VIO-SIC SRL este suspendată.
Cifra de afaceri a VIO-SIC SRL în 2025 a fost de 266.653 lei, în scădere cu 32% față de 2024.
În 2025, VIO-SIC SRL a înregistrat o pierdere netă de 75.156 lei.
Activitatea principală a VIO-SIC SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
VIO-SIC SRL are sediul social la adresa Sat Ionășeni, Comuna Vârfu Câmpului, Jud. Botoșani, 0717451.
Da. VIO-SIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. VIO-SIC SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].