Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
VINOTRACICO COM SRL (CUI 10241472) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 3), înființată în 1998. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al băuturilor (CAEN 4725).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 15,8 mil. lei (-3,9% față de 2024) și un profit net de 355.229 lei, cu 4 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 19.188.716 lei |
| 2017 | 22.672.985 lei |
| 2018 | 24.284.438 lei |
| 2019 | 25.571.261 lei |
| 2020 | 28.242.620 lei |
| 2021 | 26.750.014 lei |
| 2022 | 28.675.635 lei |
| 2023 | 19.903.506 lei |
| 2024 | 16.446.655 lei |
| 2025 | 15.807.708 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 15.807.708 | 16.446.655 | 19.903.506 | 28.675.635 | 26.750.014 | 28.242.620 | 25.571.261 | 24.284.438 | 22.672.985 | 19.188.716 |
| Profit net | 355.229 | 209.358 | 484.823 | 937.844 | 510.946 | 826.607 | 710.714 | 576.010 | 446.454 | 470.591 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 5 | 6 | 6 | 6 | 8 | 8 | 9 | 10 | 9 |
| Active imobilizate | 250.293 | 164.716 | 78.018 | 117.165 | 187.226 | 320.065 | 123.002 | 51.145 | -2.201 | 19.667 |
| Active circulante | 1.901.173 | 1.870.471 | 2.711.039 | 2.320.484 | 2.412.362 | 2.662.445 | 1.885.566 | 1.802.681 | 1.827.116 | 1.292.766 |
| Stocuri | 1.317.705 | 1.228.998 | 1.700.107 | 1.005.955 | 1.494.835 | 1.454.794 | 1.020.464 | 869.436 | 863.119 | 1.134.800 |
| Creanțe | 452.203 | 285.694 | 718.160 | 689.100 | 559.333 | 697.048 | 112.794 | 135.649 | 108.108 | 74.917 |
| Datorii | 1.753.670 | 1.789.620 | 2.268.618 | 1.459.270 | 2.048.109 | 2.115.370 | 1.297.321 | 1.277.282 | 1.377.927 | 841.308 |
| Capitaluri proprii | 397.796 | 245.567 | 520.439 | 978.379 | 551.479 | 867.140 | 711.247 | 576.544 | 446.988 | 471.125 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,08 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
82% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. VINOTRACICO COM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a VINOTRACICO COM SRL în 2025 a fost de 15.807.708 lei (15,8 mil. lei), în scădere cu 3,9% față de 2024.
În 2025, VINOTRACICO COM SRL a înregistrat un profit net de 355.229 lei.
Activitatea principală a VINOTRACICO COM SRL este Comerț cu amănuntul al băuturilor (CAEN 4725).
VINOTRACICO COM SRL are sediul social la adresa 1 Decembrie 1918 Nr. 56F, Sc. A, Et. 2, Ap. 9, București Sectorul 3, Jud. București, 31575.
Da. VINOTRACICO COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. VINOTRACICO COM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].