Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
VINCZE SRL (CUI 14700942) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Crasna, Comuna Crasna, județul Sălaj, înființată în 2002. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10,5 mil. lei (+12% față de 2024) și un profit net de 23.204 lei, cu 22 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 4.745.736 lei |
| 2017 | 5.105.681 lei |
| 2018 | 5.772.097 lei |
| 2019 | 6.508.859 lei |
| 2020 | 7.846.864 lei |
| 2021 | 8.712.208 lei |
| 2022 | 9.521.624 lei |
| 2023 | 8.628.589 lei |
| 2024 | 9.389.822 lei |
| 2025 | 10.532.617 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10.532.617 | 9.389.822 | 8.628.589 | 9.521.624 | 8.712.208 | 7.846.864 | 6.508.859 | 5.772.097 | 5.105.681 | 4.745.736 |
| Profit net | 23.204 | 149.762 | 143.121 | 419.070 | 583.215 | 458.737 | 150.608 | 104.324 | 108.782 | 247.910 |
| Număr mediu de angajați | 22 | 22 | 23 | 23 | 23 | 23 | 24 | 27 | 28 | 28 |
| Active imobilizate | 250.149 | 280.349 | 253.945 | 254.929 | 277.088 | 299.375 | 335.765 | 348.362 | 371.080 | 374.596 |
| Active circulante | 1.710.030 | 1.710.671 | 1.557.484 | 1.222.669 | 1.824.084 | 1.386.982 | 864.978 | 1.210.439 | 1.342.937 | 1.291.397 |
| Stocuri | 1.236.226 | 1.345.905 | 1.207.535 | 782.682 | 777.373 | 815.163 | 649.004 | 895.512 | 921.853 | 933.310 |
| Creanțe | 171.759 | 127.678 | 95.097 | 77.433 | 37.577 | 49.110 | 20.843 | 46.741 | 134.787 | 126.751 |
| Datorii | 1.072.680 | 1.127.416 | 662.804 | 472.093 | 598.975 | 714.745 | 687.868 | 1.205.202 | 1.456.075 | 1.516.834 |
| Capitaluri proprii | 887.499 | 863.604 | 1.148.625 | 1.005.505 | 1.502.197 | 971.612 | 512.875 | 362.266 | 257.942 | 149.159 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,59 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
55% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. VINCZE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a VINCZE SRL în 2025 a fost de 10.532.617 lei (10,5 mil. lei), în creștere cu 12% față de 2024.
În 2025, VINCZE SRL a înregistrat un profit net de 23.204 lei.
Activitatea principală a VINCZE SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
VINCZE SRL are sediul social la adresa Com. CRASNA Nr. 568, Sat Crasna, Comuna Crasna, Jud. Sălaj, 4742.
Da. VINCZE SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. VINCZE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].