ActivăSRL

VILMA SRL

PROVIŢA DE JOS Nr. 21, Sat Proviţa de Jos Com. Proviţa de Jos, Jud. Prahova, 107475

CAEN 4711: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CUI
5473263
Reg. Com.
J1994000710296
Înființată
23 martie 1994
Vechime
32 de ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
622 mii lei
Profit net 2025
-16 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 08.04.1994

Rezumat

Pe scurt

VILMA SRL (CUI 5473263) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Provița de Jos, județul Prahova, înființată în 1994. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 622.467 lei (-6% față de 2024) și o pierdere netă de 15.652 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
5473263
Nr. Reg. Com.
J1994000710296
EUID
ROONRC.J1994000710296
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
23 martie 1994
Vechime
32 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
PROVIŢA DE JOS Nr. 21, Sat Proviţa de Jos Com. Proviţa de Jos, Jud. Prahova, 107475

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • D••• CONSTAN••• SO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-6,0% față de 2024

622.467 RON

2024: 661.867 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.072.889 RONAnul 2017: 914.576 RONAnul 2018: 779.553 RONAnul 2019: 543.211 RONAnul 2020: 607.712 RONAnul 2021: 542.746 RONAnul 2022: 649.597 RONAnul 2023: 708.720 RONAnul 2024: 661.867 RONAnul 2025: 622.467 RON

Profit net 2025

-8,8% față de 2024

-15.652 RON

2024: -14.387 RON

-50k050k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 73.078 RONAnul 2017: 48.767 RONAnul 2018: 26.764 RONAnul 2019: 1.706 RONAnul 2020: 1.117 RONAnul 2021: -30.567 RONAnul 2022: -4.315 RONAnul 2023: 19.967 RONAnul 2024: -14.387 RONAnul 2025: -15.652 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    622 mii lei
    Profit net
    -16 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    662 mii lei
    Profit net
    -14 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    709 mii lei
    Profit net
    20 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    650 mii lei
    Profit net
    -4 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    543 mii lei
    Profit net
    -31 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    608 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    543 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    780 mii lei
    Profit net
    27 mii lei
    Angajați
    3
  • 2017

    Cifra de afaceri
    915 mii lei
    Profit net
    49 mii lei
    Angajați
    4
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    73 mii lei
    Angajați
    4

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-2,5%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 2,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,53Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 53% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
104%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

104% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2016

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2009

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 1994

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Prahova cu nr. J29/710/1994.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre VILMA SRL

Este VILMA SRL activă?

Da. VILMA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a VILMA SRL?

Cifra de afaceri a VILMA SRL în 2025 a fost de 622.467 lei, în scădere cu 6% față de 2024.

Ce profit a avut VILMA SRL în 2025?

În 2025, VILMA SRL a înregistrat o pierdere netă de 15.652 lei.

Ce activitate are VILMA SRL?

Activitatea principală a VILMA SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde are sediul VILMA SRL?

VILMA SRL are sediul social la adresa PROVIȚA DE JOS Nr. 21, Sat Provița de Jos Com. Provița de Jos, Jud. Prahova, 107475.

VILMA SRL este plătitoare de TVA?

Da. VILMA SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

VILMA SRL are datorii la ANAF?

Nu. VILMA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre VILMA SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].