ActivăSRL

VIGAS SRL

Str. Lucreţiu Pătrăşcanu Nr. 2, Sc. D, Et. P, Mun. Bacău, Jud. Bacău

CAEN 7111: Activități de arhitectură

CUI
2815205
Reg. Com.
J1991001349045
Înființată
8 august 1991
Vechime
35 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
355 mii lei
Profit net 2025
180 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 27.01.1993

Rezumat

Pe scurt

VIGAS SRL (CUI 2815205) este o societate cu răspundere limitată activă din Bacău, înființată în 1991. Activitatea principală este Activități de arhitectură (CAEN 7111).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 355.100 lei (+72% față de 2024) și un profit net de 180.286 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
2815205
Nr. Reg. Com.
J1991001349045
EUID
ROONRC.J1991001349045
Cod CAEN principal
7111 - Activități de arhitectură
Data înființării
8 august 1991
Vechime
35 de ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Lucreţiu Pătrăşcanu Nr. 2, Sc. D, Et. P, Mun. Bacău, Jud. Bacău

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • TUTUN••• STEL•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+72,3% față de 2024

355.100 RON

2024: 206.129 RON

0100k200k300k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 17.464 RONAnul 2017: 39.083 RONAnul 2018: 16.741 RONAnul 2019: 6.051 RONAnul 2020: 2.627 RONAnul 2021: 20.231 RONAnul 2022: 121.864 RONAnul 2023: 143.172 RONAnul 2024: 206.129 RONAnul 2025: 355.100 RON

Profit net 2025

+1293,9% față de 2024

180.286 RON

2024: 12.934 RON

-100k0100k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -47.566 RONAnul 2017: -60.251 RONAnul 2018: -59.851 RONAnul 2019: -13.070 RONAnul 2020: -89.718 RONAnul 2021: -29.586 RONAnul 2022: 44.397 RONAnul 2023: 3.440 RONAnul 2024: 12.934 RONAnul 2025: 180.286 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    355 mii lei
    Profit net
    180 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    206 mii lei
    Profit net
    13 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    143 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    122 mii lei
    Profit net
    44 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    20 mii lei
    Profit net
    -30 mii lei
    Angajați
    0
  • 2020

    Cifra de afaceri
    3 mii lei
    Profit net
    -90 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    6 mii lei
    Profit net
    -13 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    17 mii lei
    Profit net
    -60 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    39 mii lei
    Profit net
    -60 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    17 mii lei
    Profit net
    -48 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
51%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 50,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,17Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 17% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
239%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

239% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  2. Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  6. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/1349/1991, sub denumirea VIGA'S SRL.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre VIGAS SRL

Este VIGAS SRL activă?

Da. VIGAS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a VIGAS SRL?

Cifra de afaceri a VIGAS SRL în 2025 a fost de 355.100 lei, în creștere cu 72% față de 2024.

Ce profit a avut VIGAS SRL în 2025?

În 2025, VIGAS SRL a înregistrat un profit net de 180.286 lei.

Ce activitate are VIGAS SRL?

Activitatea principală a VIGAS SRL este Activități de arhitectură (CAEN 7111).

Unde are sediul VIGAS SRL?

VIGAS SRL are sediul social la adresa Str. Lucrețiu Pătrășcanu Nr. 2, Sc. D, Et. P, Mun. Bacău, Jud. Bacău.

VIGAS SRL este plătitoare de TVA?

Nu. VIGAS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

VIGAS SRL are datorii la ANAF?

Nu. VIGAS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre VIGAS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].