ActivăSRL

VESNA GC SRL

Str. Donath Nr. 186, Sc. 1, Et. 2, Ap. 12, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400331

CAEN 4672: Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CUI
25871352
Reg. Com.
J2009001596129
Înființată
10 august 2009
Vechime
17 ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
57,8 mil. lei
Profit net 2025
1,0 mil. lei
Angajați 2025
15

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 10.08.2009

Rezumat

Pe scurt

VESNA GC SRL (CUI 25871352) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2009. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4672).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 57,8 mil. lei (-9,7% față de 2024) și un profit net de 1 mil. lei, cu 15 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
25871352
Nr. Reg. Com.
J2009001596129
EUID
ROONRC.J2009001596129
Cod CAEN principal
4672 - Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Data înființării
10 august 2009
Vechime
17 ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Donath Nr. 186, Sc. 1, Et. 2, Ap. 12, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400331

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (4)
  • co••@••••.ro
  • co••@••••.ro
  • of••@••••.ro
  • sz••@••••.com
Website (2)
  • www.••••••.ro
  • www.••••••.ro
Persoane (1)
  • SZEK••• ROB•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-9,7% față de 2024

57.832.624 RON

2024: 64.027.150 RON

020 mil40 mil60 mil80 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 15.447.869 RONAnul 2017: 21.068.286 RONAnul 2018: 20.520.545 RONAnul 2019: 26.679.323 RONAnul 2020: 23.425.958 RONAnul 2021: 32.132.358 RONAnul 2022: 40.034.327 RONAnul 2023: 55.932.468 RONAnul 2024: 64.027.150 RONAnul 2025: 57.832.624 RON

Profit net 2025

-31,2% față de 2024

1.003.651 RON

2024: 1.458.411 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 210.617 RONAnul 2017: 398.589 RONAnul 2018: 69.805 RONAnul 2019: 244.286 RONAnul 2020: 541.908 RONAnul 2021: 645.200 RONAnul 2022: 305.475 RONAnul 2023: 1.043.282 RONAnul 2024: 1.458.411 RONAnul 2025: 1.003.651 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    57,8 mil. lei
    Profit net
    1,0 mil. lei
    Angajați
    15
  • 2024

    Cifra de afaceri
    64,0 mil. lei
    Profit net
    1,5 mil. lei
    Angajați
    15
  • 2023

    Cifra de afaceri
    55,9 mil. lei
    Profit net
    1,0 mil. lei
    Angajați
    15
  • 2022

    Cifra de afaceri
    40,0 mil. lei
    Profit net
    305 mii lei
    Angajați
    14
  • 2021

    Cifra de afaceri
    32,1 mil. lei
    Profit net
    645 mii lei
    Angajați
    18
  • 2020

    Cifra de afaceri
    23,4 mil. lei
    Profit net
    542 mii lei
    Angajați
    17
  • 2019

    Cifra de afaceri
    26,7 mil. lei
    Profit net
    244 mii lei
    Angajați
    17
  • 2018

    Cifra de afaceri
    20,5 mil. lei
    Profit net
    70 mii lei
    Angajați
    20
  • 2017

    Cifra de afaceri
    21,1 mil. lei
    Profit net
    399 mii lei
    Angajați
    19
  • 2016

    Cifra de afaceri
    15,4 mil. lei
    Profit net
    211 mii lei
    Angajați
    18

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
1,7%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,7 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,05Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,05 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
72%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

72% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Stare nouă la ONRC: Funcțiune

  2. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  3. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  4. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  5. Cel mai mare profit net din istoric

  6. 2009

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 2009 - 2009)
  1. 2009

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/1596/2009.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre VESNA GC SRL

Este VESNA GC SRL activă?

Da. VESNA GC SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a VESNA GC SRL?

Cifra de afaceri a VESNA GC SRL în 2025 a fost de 57.832.624 lei (57,8 mil. lei), în scădere cu 9,7% față de 2024.

Ce profit a avut VESNA GC SRL în 2025?

În 2025, VESNA GC SRL a înregistrat un profit net de 1 mil. lei (1.003.651 lei).

Ce activitate are VESNA GC SRL?

Activitatea principală a VESNA GC SRL este Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4672).

Unde are sediul VESNA GC SRL?

VESNA GC SRL are sediul social la adresa Str. Donath Nr. 186, Sc. 1, Et. 2, Ap. 12, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400331.

VESNA GC SRL este plătitoare de TVA?

Da. VESNA GC SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

VESNA GC SRL are datorii la ANAF?

Nu. VESNA GC SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre VESNA GC SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].