VES ROM SRL Funcțiune SRL

Înființată 15.12.1994
Str. LUNGA Nr. 182, Ap. 9, Comuna Cristian, Jud. Braşov, 2218 4759, Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

Prezentare

Pe scurt

VES ROM SRL (CUI 6652810) este o societate cu răspundere limitată activă din Comuna Cristian, județul Brașov, înființată în 1994. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate (CAEN 4759).

În 2017 a raportat o cifră de afaceri de 18.965 lei (-15% față de 2016) și un profit net de 1.353 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Cifra de afaceri 2017
19 miilei
−15,4%, față de 2016
Profit net 2017
1.353lei
+176,0%, față de 2016
Angajați 2017
0
Marjă netă
7,1%
Capital social
15 miilei
Vechime
31ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2017
Cifra de afaceri
AnValoare
200870.171 lei
200926.991 lei
201037.863 lei
201262.717 lei
201319.920 lei
201534.195 lei
201622.414 lei
201718.965 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20172016201520132012201020092008
Cifra de afaceri18.96522.41434.19519.92062.71737.86326.99170.171
Profit net1.353-1.7813.200-5.0743.1002.800-13.6098.527
Număr mediu de angajați0--00-11
Active imobilizate05331.8713.0128.83110.75816.03719.000
Active circulante30.71228.06134.30936.25044.76132.39734.36038.868
Stocuri4.7804.9546.3626.1844.80811.14014.20717.155
Creanțe18.47217.95320.03818.92638.84511.2448.61321.306
Datorii10.84610.08216.40416.04525.30123.77333.81527.677
Capitaluri proprii19.86618.51219.77623.21728.29119.38216.58230.191
Ultimul bilanț: 2017. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2017

Marjă netă

Bun
7,1% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 7,1 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
2,83 Față de anul anterior: stabil

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,83 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
35% Față de anul anterior: stabil

35% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 28.12.1994

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
6652810
Nr. Reg. Com.
J08/3487/1994
EUID
ROONRC.J08/3487/1994
Cod CAEN principal
4759, Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
Data înființării
15 decembrie 1994
Vechime
31 de ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
15 mii lei (bilanț 2017)
Adresă sediu
Str. LUNGA Nr. 182, Ap. 9, Comuna Cristian, Jud. Braşov, 2218
Domiciliu fiscal
Str. LUNGA Nr. 182, Com. Cristian, Jud. Braşov, 507055

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0268••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • SIM••• D.VALEN••• EU•••Administrator
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2020
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2019
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2008
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
1997
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
1994
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/3487/1994. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre VES ROM SRL

Este VES ROM SRL activă?

Da. VES ROM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a VES ROM SRL?

Cifra de afaceri a VES ROM SRL în 2017 a fost de 18.965 lei, în scădere cu 15% față de 2016.

Ce profit a avut VES ROM SRL în 2017?

În 2017, VES ROM SRL a înregistrat un profit net de 1.353 lei.

Ce activitate are VES ROM SRL?

Activitatea principală a VES ROM SRL este Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate (CAEN 4759).

Unde are sediul VES ROM SRL?

VES ROM SRL are sediul social la adresa Str. LUNGA Nr. 182, Ap. 9, Comuna Cristian, Jud. Brașov, 2218.

VES ROM SRL este plătitoare de TVA?

Nu. VES ROM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

VES ROM SRL are datorii la ANAF?

Nu. VES ROM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre VES ROM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].