Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
VERSUS OIL SRL (CUI 38367447) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Fălciu, Comuna Fălciu, județul Vaslui, înființată în 2017. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule (CAEN 4730).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10,4 mil. lei (-25% față de 2024) și un profit net de 25.625 lei, cu 10 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2017 | 73.268 lei |
| 2018 | 1.999.584 lei |
| 2019 | 6.536.385 lei |
| 2020 | 8.025.016 lei |
| 2021 | 8.390.910 lei |
| 2022 | 12.855.920 lei |
| 2023 | 13.363.933 lei |
| 2024 | 13.911.655 lei |
| 2025 | 10.441.104 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10.441.104 | 13.911.655 | 13.363.933 | 12.855.920 | 8.390.910 | 8.025.016 | 6.536.385 | 1.999.584 | 73.268 |
| Profit net | 25.625 | 152.890 | 319.413 | 335.925 | 239.269 | 109.199 | 17.476 | 25.048 | -1.264 |
| Număr mediu de angajați | 10 | 13 | 10 | 13 | 13 | 14 | - | - | 1 |
| Active imobilizate | 11.832.339 | 7.837.158 | 3.787.458 | 3.162.951 | 1.295.424 | 493.442 | 67.433 | 55.270 | 3.173 |
| Active circulante | 3.223.389 | 5.252.663 | 6.872.913 | 2.537.768 | 1.413.013 | 2.044.548 | 1.598.524 | 273.324 | 13.602 |
| Stocuri | 490.823 | 1.607.812 | 2.052.836 | 1.792.261 | 1.264.466 | 1.416.402 | 937.603 | 238.111 | 10.517 |
| Creanțe | 2.267.368 | 2.646.413 | 3.711.331 | 362.206 | 100.966 | 592.937 | 590.177 | 22.408 | 1.707 |
| Datorii | 7.434.626 | 5.410.959 | 3.291.684 | 2.906.359 | 1.982.818 | 1.608.131 | 1.299.496 | 259.810 | 17.839 |
| Capitaluri proprii | 3.117.486 | 3.172.132 | 2.850.072 | 2.791.474 | 725.619 | 929.859 | 366.461 | 68.784 | -1.064 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 43% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
49% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. VERSUS OIL SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a VERSUS OIL SRL în 2025 a fost de 10.441.104 lei (10,4 mil. lei), în scădere cu 25% față de 2024.
În 2025, VERSUS OIL SRL a înregistrat un profit net de 25.625 lei.
Activitatea principală a VERSUS OIL SRL este Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule (CAEN 4730).
VERSUS OIL SRL are sediul social la adresa FĂLCIU Nr. 66, Sat Fălciu, Comuna Fălciu, Jud. Vaslui, 737245.
Da. VERSUS OIL SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. VERSUS OIL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].