ActivăSRL

VELERITAS REVELATIO S.R.L.

Str. Voroneţ Nr. 9, Bl. D5A, Sc. 2, Et. 4, Ap. 26, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

CAEN 7490: Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CUI
43354230
Reg. Com.
J40/15877/2020
Înființată
19 noiembrie 2020
Vechime
5 ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2025
220 mii lei
Profit net 2025
-128 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 19.11.2020

Rezumat

Pe scurt

VELERITAS REVELATIO S.R.L. (CUI 43354230) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 3), înființată în 2020. Activitatea principală este Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7490).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 219.879 lei (-50% față de 2024) și o pierdere netă de 127.711 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
43354230
Nr. Reg. Com.
J40/15877/2020
EUID
ROONRC.J40/15877/2020
Cod CAEN principal
7490 - Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Data înființării
19 noiembrie 2020
Vechime
5 ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Voroneţ Nr. 9, Bl. D5A, Sc. 2, Et. 4, Ap. 26, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • VULCĂNE••• TEOH••• RĂZ•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2021 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-49,5% față de 2024

219.879 RON

2024: 435.834 RON

0200k400k600k800k20212022202320242025Anul 2021: 176.527 RONAnul 2022: 282.500 RONAnul 2023: 703.553 RONAnul 2024: 435.834 RONAnul 2025: 219.879 RON

Profit net 2025

-168,9% față de 2024

-127.711 RON

2024: 185.336 RON

-200k0200k400k600k20212022202320242025Anul 2021: 137.454 RONAnul 2022: 181.402 RONAnul 2023: 467.633 RONAnul 2024: 185.336 RONAnul 2025: -127.711 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    220 mii lei
    Profit net
    -128 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    436 mii lei
    Profit net
    185 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    704 mii lei
    Profit net
    468 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    283 mii lei
    Profit net
    181 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    177 mii lei
    Profit net
    137 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-58%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 58,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,70Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,70 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
22%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

22% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2023

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2020

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/15877/2020.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre VELERITAS REVELATIO S.R.L.

Este VELERITAS REVELATIO S.R.L. activă?

Da. VELERITAS REVELATIO S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a VELERITAS REVELATIO S.R.L.?

Cifra de afaceri a VELERITAS REVELATIO S.R.L. în 2025 a fost de 219.879 lei, în scădere cu 50% față de 2024.

Ce profit a avut VELERITAS REVELATIO S.R.L. în 2025?

În 2025, VELERITAS REVELATIO S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 127.711 lei.

Ce activitate are VELERITAS REVELATIO S.R.L.?

Activitatea principală a VELERITAS REVELATIO S.R.L. este Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7490).

Unde are sediul VELERITAS REVELATIO S.R.L.?

VELERITAS REVELATIO S.R.L. are sediul social la adresa Str. Voroneț Nr. 9, Bl. D5A, Sc. 2, Et. 4, Ap. 26, Sector 3 Mun. București, Jud. București.

VELERITAS REVELATIO S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. VELERITAS REVELATIO S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

VELERITAS REVELATIO S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. VELERITAS REVELATIO S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre VELERITAS REVELATIO S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].