ActivăSRL

VEDA-COM SRL

Nr. 667, Sat Dăneşti Com. Dăneşti, Jud. Harghita, 537070

CAEN 4771: Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CUI
492124
Reg. Com.
J1992000713196
Înființată
26 mai 1992
Vechime
34 de ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
546 mii lei
Profit net 2025
8 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 04.12.1992

Rezumat

Pe scurt

VEDA-COM SRL (CUI 492124) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Dănești, județul Harghita, înființată în 1992. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN 4771).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 546.198 lei (-3,5% față de 2024) și un profit net de 8.434 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
492124
Nr. Reg. Com.
J1992000713196
EUID
ROONRC.J1992000713196
Cod CAEN principal
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
Data înființării
26 mai 1992
Vechime
34 de ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Nr. 667, Sat Dăneşti Com. Dăneşti, Jud. Harghita, 537070

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • SI••• •••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-3,5% față de 2024

546.198 RON

2024: 566.063 RON

0250k500k750k1 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 743.456 RONAnul 2017: 886.785 RONAnul 2018: 701.563 RONAnul 2019: 589.742 RONAnul 2020: 286.207 RONAnul 2021: 298.952 RONAnul 2022: 385.196 RONAnul 2023: 459.647 RONAnul 2024: 566.063 RONAnul 2025: 546.198 RON

Profit net 2025

-7,0% față de 2024

8.434 RON

2024: 9.068 RON

05k10k15k20k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.002 RONAnul 2017: 1.067 RONAnul 2018: 1.894 RONAnul 2019: 3.806 RONAnul 2020: 2.057 RONAnul 2021: 3.022 RONAnul 2022: 17.611 RONAnul 2023: 2.793 RONAnul 2024: 9.068 RONAnul 2025: 8.434 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    546 mii lei
    Profit net
    8 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    566 mii lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    460 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    385 mii lei
    Profit net
    18 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    299 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    286 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    3
  • 2019

    Cifra de afaceri
    590 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    4
  • 2018

    Cifra de afaceri
    702 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    3
  • 2017

    Cifra de afaceri
    887 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    4
  • 2016

    Cifra de afaceri
    743 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    4

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
1,5%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,28Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,28 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
76%Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

76% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Stare încheiată la ONRC: Certificat de înmatriculare preschimbat

  2. 2025

    Stare nouă la ONRC: Certificat de înmatriculare preschimbat

  3. Stare încheiată la ONRC: Certificat de înmatriculare preschimbat

  4. 2017

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  5. 2008

    Cel mai mare profit net din istoric

  6. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 1992 - 1992)
  1. 1992

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Harghita cu nr. J19/713/1992.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre VEDA-COM SRL

Este VEDA-COM SRL activă?

Da. VEDA-COM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a VEDA-COM SRL?

Cifra de afaceri a VEDA-COM SRL în 2025 a fost de 546.198 lei, în scădere cu 3,5% față de 2024.

Ce profit a avut VEDA-COM SRL în 2025?

În 2025, VEDA-COM SRL a înregistrat un profit net de 8.434 lei.

Ce activitate are VEDA-COM SRL?

Activitatea principală a VEDA-COM SRL este Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN 4771).

Unde are sediul VEDA-COM SRL?

VEDA-COM SRL are sediul social la adresa Nr. 667, Sat Dănești Com. Dănești, Jud. Harghita, 537070.

VEDA-COM SRL este plătitoare de TVA?

Da. VEDA-COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

VEDA-COM SRL are datorii la ANAF?

Nu. VEDA-COM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre VEDA-COM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].