VECTOR CONSTRUCTII INDUSTRIALE SRL Radiată SRL

Înființată 08.11.2010
VIRTUŢII Nr. 15, Bl. R6A, Sc. 4, Et. 7, Ap. 130, Bucureşti Sectorul 6, Jud. Bucureşti, 60783 4221, Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

Prezentare

Pe scurt

VECTOR CONSTRUCTII INDUSTRIALE SRL (CUI 27682074) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 6), înființată în 2010 și radiată în 2017. Activitatea principală era Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN 4221).

Ultimul bilanț, din 2016, arată o cifră de afaceri de 445.224 lei (-97% față de 2015) și o pierdere netă de 172.110 lei, cu 1 angajat.

Cifra de afaceri 2016
445,2 miilei
−96,6%, față de 2015
Profit net 2016
−172,1 miilei
+98,4%, față de 2015
Angajați 2016
1
−85,7%, față de 2015
Marjă netă
-38,7%
Capital social
2.400lei
Vechime
15ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2010-2016
Cifra de afaceri
AnValoare
2010-
2011138.421 lei
20122.474.418 lei
20134.863.465 lei
20145.974.993 lei
201513.116.302 lei
2016445.224 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2016201520142013201220112010
Cifra de afaceri445.22413.116.3025.974.9934.863.4652.474.418138.421-
Profit net-172.110-10.931.353-6.061.207-769.639-312.826-69.968-83
Număr mediu de angajați1766113-
Active imobilizate8621541.3592.271.393147.1583.849417
Active circulante8.527.67412.684.9534.148.1312.885.2532.456.037272.473700
Stocuri81.669268.936262.63471.539224.126245.062-
Creanțe8.445.79112.398.3983.693.6872.808.8152.228.65725.685-
Datorii26.842.54730.828.28211.401.1627.536.8982.984.767345.2491.000
Capitaluri proprii-18.314.787-18.142.676-7.211.423-1.150.416-380.777-68.051117
Ultimul bilanț: 2016. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2016

Marjă netă

Slab
-39% Față de anul anterior: în creștere

Firma a pierdut 38,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,32 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 32% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
315% Față de anul anterior: în creștere

315% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 22.12.2017

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
27682074
Nr. Reg. Com.
J40/10803/2010
EUID
ROONRC.J40/10803/2010
Cod CAEN principal
4221, Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
Data înființării
8 noiembrie 2010
Vechime
15 ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
2.400 lei (bilanț 2016)
Adresă sediu
VIRTUŢII Nr. 15, Bl. R6A, Sc. 4, Et. 7, Ap. 130, Bucureşti Sectorul 6, Jud. Bucureşti, 60783
Domiciliu fiscal
Şos. Virtuţii Nr. 15, Sector 6 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 60783

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

2
  • VI••• CORPOR••• •••Administrator, Regatul Unit al Marii Britanii şi al Irlandei de Nord
  • L••• GEO••• BOG•••Reprezentant al persoanei juridice, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2018
  1. Stări încheiate la ONRC Întrerupere temporară de activitate; Certificat de înmatriculare preschimbat. ONRC
2017
  1. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
2016
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
  2. Stare nouă la ONRC: Întrerupere temporară de activitate ONRC
  3. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2015
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2010
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/10803/2010. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre VECTOR CONSTRUCTII INDUSTRIALE SRL

Este VECTOR CONSTRUCTII INDUSTRIALE SRL activă?

Nu. VECTOR CONSTRUCTII INDUSTRIALE SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2017.

Care este cifra de afaceri a VECTOR CONSTRUCTII INDUSTRIALE SRL?

Cifra de afaceri a VECTOR CONSTRUCTII INDUSTRIALE SRL în 2016 a fost de 445.224 lei, în scădere cu 97% față de 2015.

Ce profit a avut VECTOR CONSTRUCTII INDUSTRIALE SRL în 2016?

În 2016, VECTOR CONSTRUCTII INDUSTRIALE SRL a înregistrat o pierdere netă de 172.110 lei.

Câți angajați avea VECTOR CONSTRUCTII INDUSTRIALE SRL?

Conform bilanțului pe 2016, VECTOR CONSTRUCTII INDUSTRIALE SRL a avut în medie 1 angajat (față de 7 angajați în 2015).

Ce activitate avea VECTOR CONSTRUCTII INDUSTRIALE SRL?

Activitatea principală a VECTOR CONSTRUCTII INDUSTRIALE SRL era Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN 4221).

Unde avea sediul VECTOR CONSTRUCTII INDUSTRIALE SRL?

VECTOR CONSTRUCTII INDUSTRIALE SRL avea sediul social la adresa VIRTUȚII Nr. 15, Bl. R6A, Sc. 4, Et. 7, Ap. 130, București Sectorul 6, Jud. București, 60783.

VECTOR CONSTRUCTII INDUSTRIALE SRL are datorii la ANAF?

Nu. VECTOR CONSTRUCTII INDUSTRIALE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre VECTOR CONSTRUCTII INDUSTRIALE SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].