VEB SOLUTION S.R.L. Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 16.05.2023
ŞTEFAN CEL MARE, Bl. 316, Sc. B, Et. 4, Ap. 14, Municipiul Vaslui, Jud. Vaslui, 730006 4941, Transporturi rutiere de mărfuri

Prezentare

Pe scurt

VEB SOLUTION S.R.L. (CUI 48168573) este o societate cu răspundere limitată activă din Vaslui, înființată în 2023. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,16 mil. lei (-29% față de 2024) și un profit net de 55.062 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
1,2 millei
−29,4%, față de 2024
Profit net 2025
55,1 miilei
+140,7%, față de 2024
Angajați 2025
2
−50,0%, față de 2024
Marjă netă
4,7%
Capital social
200lei
Vechime
3ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2023-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2023508.808 lei
20241.644.117 lei
20251.160.064 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator202520242023
Cifra de afaceri1.160.0641.644.117508.808
Profit net55.06222.87672.428
Număr mediu de angajați243
Active imobilizate60.01581.78538.865
Active circulante149.897147.153224.135
Stocuri14.3450-
Creanțe117.18140.405153.579
Datorii210.964291.122382.280
Capitaluri proprii157.092102.03272.628
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

De urmărit
4,7% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,7 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,71 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante acoperă doar 71% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
54% Față de anul anterior: în scădere

54% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 16.05.2023

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
48168573
Nr. Reg. Com.
J37/362/2023
EUID
ROONRC.J37/362/2023
Cod CAEN principal
4941, Transporturi rutiere de mărfuri
Data înființării
16 mai 2023
Vechime
3 ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
ŞTEFAN CEL MARE, Bl. 316, Sc. B, Et. 4, Ap. 14, Municipiul Vaslui, Jud. Vaslui, 730006
Domiciliu fiscal
Str. Ştefan cel Mare, Mun. Vaslui, Jud. Vaslui

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (2)
  • 0758••••••
  • 0743••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • BA••• EL•••Administrator, Moldova
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2026
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Reactivată ca contribuabil de ANAF ANAF
2024
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
  2. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2023
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Vaslui cu nr. J37/362/2023. ONRC
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre VEB SOLUTION S.R.L.

Este VEB SOLUTION S.R.L. activă?

Da. VEB SOLUTION S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a VEB SOLUTION S.R.L.?

Cifra de afaceri a VEB SOLUTION S.R.L. în 2025 a fost de 1.160.064 lei (1,16 mil. lei), în scădere cu 29% față de 2024.

Ce profit a avut VEB SOLUTION S.R.L. în 2025?

În 2025, VEB SOLUTION S.R.L. a înregistrat un profit net de 55.062 lei.

Ce activitate are VEB SOLUTION S.R.L.?

Activitatea principală a VEB SOLUTION S.R.L. este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

Unde are sediul VEB SOLUTION S.R.L.?

VEB SOLUTION S.R.L. are sediul social la adresa ȘTEFAN CEL MARE, Bl. 316, Sc. B, Et. 4, Ap. 14, Municipiul Vaslui, Jud. Vaslui, 730006.

VEB SOLUTION S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. VEB SOLUTION S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

VEB SOLUTION S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. VEB SOLUTION S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre VEB SOLUTION S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].