ActivăSRL

VANELLI SRL

Str. Henri Coandă Nr. 28, Sat Leţcani Com. Leţcani, Jud. Iaşi

CAEN 2120: Fabricarea preparatelor farmaceutice

CUI
4104675
Reg. Com.
J1993001282223
Înființată
3 mai 1993
Vechime
33 de ani, 5 luni
Cifra de afaceri 2025
20,6 mil. lei
Profit net 2025
585 mii lei
Angajați 2025
70

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 15.06.1993

Rezumat

Pe scurt

VANELLI SRL (CUI 4104675) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Lețcani, județul Iași, înființată în 1993. Activitatea principală este Fabricarea preparatelor farmaceutice (CAEN 2120).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 20,6 mil. lei (-1% față de 2024) și un profit net de 584.637 lei, cu 70 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
4104675
Nr. Reg. Com.
J1993001282223
EUID
ROONRC.J1993001282223
Cod CAEN principal
2120 - Fabricarea preparatelor farmaceutice
Data înființării
3 mai 1993
Vechime
33 de ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Henri Coandă Nr. 28, Sat Leţcani Com. Leţcani, Jud. Iaşi

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (2)
  • 0232••••••
  • 0232••••••
Email (1)
  • of••@••••.ro
Website (2)
  • www.••••••.com
  • www.••••••.ro
Persoane (1)
  • ONCE••• CONSTAN•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-1,0% față de 2024

20.610.137 RON

2024: 20.810.390 RON

010 mil20 mil30 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 9.112.481 RONAnul 2017: 9.033.913 RONAnul 2018: 9.398.057 RONAnul 2019: 10.371.475 RONAnul 2020: 14.355.926 RONAnul 2021: 13.127.285 RONAnul 2022: 14.973.335 RONAnul 2023: 17.986.791 RONAnul 2024: 20.810.390 RONAnul 2025: 20.610.137 RON

Profit net 2025

+4,2% față de 2024

584.637 RON

2024: 561.076 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 76.589 RONAnul 2017: 35.097 RONAnul 2018: 51.448 RONAnul 2019: 84.142 RONAnul 2020: 1.233.785 RONAnul 2021: 351.901 RONAnul 2022: 337.255 RONAnul 2023: 185.127 RONAnul 2024: 561.076 RONAnul 2025: 584.637 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    20,6 mil. lei
    Profit net
    585 mii lei
    Angajați
    70
  • 2024

    Cifra de afaceri
    20,8 mil. lei
    Profit net
    561 mii lei
    Angajați
    72
  • 2023

    Cifra de afaceri
    18,0 mil. lei
    Profit net
    185 mii lei
    Angajați
    74
  • 2022

    Cifra de afaceri
    15,0 mil. lei
    Profit net
    337 mii lei
    Angajați
    74
  • 2021

    Cifra de afaceri
    13,1 mil. lei
    Profit net
    352 mii lei
    Angajați
    78
  • 2020

    Cifra de afaceri
    14,4 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    73
  • 2019

    Cifra de afaceri
    10,4 mil. lei
    Profit net
    84 mii lei
    Angajați
    61
  • 2018

    Cifra de afaceri
    9,4 mil. lei
    Profit net
    51 mii lei
    Angajați
    58
  • 2017

    Cifra de afaceri
    9,0 mil. lei
    Profit net
    35 mii lei
    Angajați
    56
  • 2016

    Cifra de afaceri
    9,1 mil. lei
    Profit net
    77 mii lei
    Angajați
    52

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
2,8%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,06Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,06 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
62%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

62% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  3. 2020

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 1994

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1993

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Iași cu nr. J22/1282/1993.

În cronologia completă vezi și adresele complete (2 schimbări), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre VANELLI SRL

Este VANELLI SRL activă?

Da. VANELLI SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a VANELLI SRL?

Cifra de afaceri a VANELLI SRL în 2025 a fost de 20.610.137 lei (20,6 mil. lei), în scădere cu 1% față de 2024.

Ce profit a avut VANELLI SRL în 2025?

În 2025, VANELLI SRL a înregistrat un profit net de 584.637 lei.

Ce activitate are VANELLI SRL?

Activitatea principală a VANELLI SRL este Fabricarea preparatelor farmaceutice (CAEN 2120).

Unde are sediul VANELLI SRL?

VANELLI SRL are sediul social la adresa Str. Henri Coandă Nr. 28, Sat Lețcani Com. Lețcani, Jud. Iași.

VANELLI SRL este plătitoare de TVA?

Da. VANELLI SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

VANELLI SRL are datorii la ANAF?

Nu. VANELLI SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre VANELLI SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].