RadiatăSRL

VALPRAX SRL

Str. Tulnici Nr. 2, Bl. B1, Sc. A, Ap. 41, Sector 4 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 41972

CAEN 4711: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CUI
1885040
Reg. Com.
J40/10231/2013
Înființată
5 decembrie 1995
Vechime
30 de ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2012
980 mii lei
Profit net 2012
-20 mii lei
Angajați 2012
4

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 18.07.2016

Rezumat

Pe scurt

VALPRAX SRL (CUI 1885040) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 0), înființată în 1995 și radiată în 2016. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Ultimul bilanț, din 2012, arată o cifră de afaceri de 980.255 lei (+5,3% față de 2011) și o pierdere netă de 20.308 lei, cu 4 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
1885040
Nr. Reg. Com.
J40/10231/2013
EUID
ROONRC.J40/10231/2013
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
5 decembrie 1995
Înmatricularea actuală
14 august 2013
Vechime
30 de ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Tulnici Nr. 2, Bl. B1, Sc. A, Ap. 41, Sector 4 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 41972

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • ••• DRAHENB••• DUMI•••
  • DRAHENB••• DUMI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2012, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2012

+5,3% față de 2011

980.255 RON

2011: 930.968 RON

0250k500k750k1 mil20082009201020112012Anul 2008: 929.250 RONAnul 2009: 905.947 RONAnul 2010: 986.480 RONAnul 2011: 930.968 RONAnul 2012: 980.255 RON

Profit net 2012

-5,2% față de 2011

-20.308 RON

2011: -19.298 RON

-40k-20k020k20082009201020112012Anul 2008: 11.807 RONAnul 2009: -8.560 RONAnul 2010: -32.718 RONAnul 2011: -19.298 RONAnul 2012: -20.308 RON

Evoluție pe ani

  • 2012

    Cifra de afaceri
    980 mii lei
    Profit net
    -20 mii lei
    Angajați
    4
  • 2011

    Cifra de afaceri
    931 mii lei
    Profit net
    -19 mii lei
    Angajați
    6
  • 2010

    Cifra de afaceri
    986 mii lei
    Profit net
    -33 mii lei
    Angajați
    4
  • 2009

    Cifra de afaceri
    906 mii lei
    Profit net
    -9 mii lei
    Angajați
    3
  • 2008

    Cifra de afaceri
    929 mii lei
    Profit net
    12 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2012

Marjă netăSlab
-2,1%Față de anul anterior: stabil
20082009201020112012

Firma a pierdut 2,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,67Față de anul anterior: stabil
20082009201020112012

Activele circulante acoperă doar 67% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
133%Față de anul anterior: în creștere
20082009201020112012

133% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2016

    Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014; Certificat de înmatriculare preschimbat.

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. Stare nouă la ONRC: Faliment

  4. Stare încheiată la ONRC: Insolvență

  5. 2015

    Stări noi la ONRC

    Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  6. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

Vezi toată cronologia (6 evenimente în plus, 1995 - 2014)
  1. 2014

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

  2. 2013

    Mutarea sediului în București

    Nr. Reg. Com. J40/10231/2013.

  3. 2010

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 2008

    Cel mai mare profit net din istoric

  5. 1996

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  6. 1995

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/1400/1995.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre VALPRAX SRL

Este VALPRAX SRL activă?

Nu. VALPRAX SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2016.

Care este cifra de afaceri a VALPRAX SRL?

Cifra de afaceri a VALPRAX SRL în 2012 a fost de 980.255 lei, în creștere cu 5,3% față de 2011.

Ce profit a avut VALPRAX SRL în 2012?

În 2012, VALPRAX SRL a înregistrat o pierdere netă de 20.308 lei.

Câți angajați avea VALPRAX SRL?

Conform bilanțului pe 2012, VALPRAX SRL a avut în medie 4 angajați (față de 6 angajați în 2011).

Ce activitate avea VALPRAX SRL?

Activitatea principală a VALPRAX SRL era Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde avea sediul VALPRAX SRL?

VALPRAX SRL avea sediul social la adresa Str. Tulnici Nr. 2, Bl. B1, Sc. A, Ap. 41, Sector 4 Mun. București, Jud. București, 41972.

VALPRAX SRL are datorii la ANAF?

Nu. VALPRAX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre VALPRAX SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].