ActivăSRL

VALENA SRL

Str. Taberei Nr. 4, Bl. CAMIN NR.3, Ap. 1-2, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400512

CAEN 4711: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CUI
14910413
Reg. Com.
J12/1874/2002
Înființată
27 septembrie 2002
Vechime
24 de ani
Cifra de afaceri 2025
1,6 mil. lei
Profit net 2025
79 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 27.09.2002

Rezumat

Pe scurt

VALENA SRL (CUI 14910413) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2002. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,64 mil. lei (+20% față de 2024) și un profit net de 79.411 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
14910413
Nr. Reg. Com.
J12/1874/2002
EUID
ROONRC.J12/1874/2002
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
27 septembrie 2002
Vechime
24 de ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Taberei Nr. 4, Bl. CAMIN NR.3, Ap. 1-2, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400512

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • ••• VIO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+19,7% față de 2024

1.642.908 RON

2024: 1.372.188 RON

01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 436.443 RONAnul 2017: 486.932 RONAnul 2018: 596.624 RONAnul 2019: 684.222 RONAnul 2020: 766.625 RONAnul 2021: 863.567 RONAnul 2022: 997.283 RONAnul 2023: 1.152.546 RONAnul 2024: 1.372.188 RONAnul 2025: 1.642.908 RON

Profit net 2025

+384,8% față de 2024

79.411 RON

2024: 16.380 RON

-25k025k50k75k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -382 RONAnul 2017: -10.662 RONAnul 2018: -2.164 RONAnul 2019: 4.102 RONAnul 2020: -655 RONAnul 2021: 13.520 RONAnul 2022: 18.563 RONAnul 2023: 26.813 RONAnul 2024: 16.380 RONAnul 2025: 79.411 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    79 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    27 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    997 mii lei
    Profit net
    19 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    864 mii lei
    Profit net
    14 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    767 mii lei
    Profit net
    -655 lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    684 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    597 mii lei
    Profit net
    -2 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    487 mii lei
    Profit net
    -11 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    436 mii lei
    Profit net
    -382 lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
4,8%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,63Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,63 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
60%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

60% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2002

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/1874/2002.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre VALENA SRL

Este VALENA SRL activă?

Da. VALENA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a VALENA SRL?

Cifra de afaceri a VALENA SRL în 2025 a fost de 1.642.908 lei (1,64 mil. lei), în creștere cu 20% față de 2024.

Ce profit a avut VALENA SRL în 2025?

În 2025, VALENA SRL a înregistrat un profit net de 79.411 lei.

Ce activitate are VALENA SRL?

Activitatea principală a VALENA SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde are sediul VALENA SRL?

VALENA SRL are sediul social la adresa Str. Taberei Nr. 4, Bl. CAMIN NR.3, Ap. 1-2, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400512.

VALENA SRL este plătitoare de TVA?

Da. VALENA SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

VALENA SRL are datorii la ANAF?

Nu. VALENA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre VALENA SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].