Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 15 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
VAL NIC SRL (CUI 14658279) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Păucișoara, Comuna Gănești, județul Mureș, înființată în 2002. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 31.636 lei (-29% față de 2024) și un profit net de 4.745 lei, fără angajați declarați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 47.523 lei |
| 2017 | 27.517 lei |
| 2018 | 28.840 lei |
| 2019 | 36.601 lei |
| 2020 | 56.884 lei |
| 2021 | 56.627 lei |
| 2022 | 59.467 lei |
| 2023 | 57.958 lei |
| 2024 | 44.858 lei |
| 2025 | 31.636 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 31.636 | 44.858 | 57.958 | 59.467 | 56.627 | 56.884 | 36.601 | 28.840 | 27.517 | 47.523 |
| Profit net | 4.745 | 22.064 | 3.094 | 4.946 | 7.753 | 3.879 | 1.048 | -378 | 1.005 | 14.129 |
| Număr mediu de angajați | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Active imobilizate | 7.308 | 7.830 | 8.396 | 8.962 | 9.528 | 10.094 | 10.660 | 11.226 | 11.792 | 12.358 |
| Active circulante | 33.377 | 31.613 | 9.933 | 32.779 | 46.196 | 46.502 | 48.555 | 39.888 | 37.764 | 46.072 |
| Stocuri | 25.242 | 20.253 | 2.197 | 5.573 | 9.394 | 11.345 | 7.714 | 1.231 | 4.596 | 5.796 |
| Creanțe | 609 | 64 | 14 | 15 | 497 | 1.470 | 8.226 | 165 | 165 | 193 |
| Datorii | 0 | 3.551 | 4.501 | 3.006 | 1.935 | 10.561 | 17.122 | 10.069 | 8.134 | 18.013 |
| Capitaluri proprii | 40.685 | 35.892 | 13.828 | 38.735 | 53.789 | 46.035 | 42.093 | 41.045 | 41.422 | 40.417 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 15 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Nu se poate calcula: firma nu a raportat datorii în acest an.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
0% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. VAL NIC SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a VAL NIC SRL în 2025 a fost de 31.636 lei, în scădere cu 29% față de 2024.
În 2025, VAL NIC SRL a înregistrat un profit net de 4.745 lei.
Activitatea principală a VAL NIC SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
VAL NIC SRL are sediul social la adresa Str. PRINCIPALA Nr. 81, Sat Păucișoara, Comuna Gănești, Jud. Mureș, 3241.
Da. VAL NIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. VAL NIC SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].