Marjă netă
SlabFirma a pierdut 13,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
VAL CONS SPEED SRL (CUI 27448791) a fost o societate cu răspundere limitată din Sighișoara, județul Mureș, înființată în 2010 și radiată în 2021. Activitatea principală era Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4531).
Ultimul bilanț, din 2019, arată o cifră de afaceri de 22.202 lei (-77% față de 2018) și o pierdere netă de 2.899 lei, fără angajați declarați.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2011 | 138.518 lei |
| 2012 | 140.010 lei |
| 2013 | 118.385 lei |
| 2014 | 87.575 lei |
| 2015 | 120.104 lei |
| 2016 | 96.837 lei |
| 2017 | 100.777 lei |
| 2018 | 94.678 lei |
| 2019 | 22.202 lei |
| Indicator | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 22.202 | 94.678 | 100.777 | 96.837 | 120.104 | 87.575 | 118.385 | 140.010 | 138.518 |
| Profit net | -2.899 | 4.329 | -4.170 | -1.568 | 2.494 | -4.581 | -4.198 | -1.935 | 2.718 |
| Număr mediu de angajați | - | 0 | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 515 | 515 | 515 | 515 | 515 | 643 | 643 | 642 | 515 |
| Active circulante | 2.700 | 15.478 | 8.890 | 5.027 | 16.038 | 6.979 | 11.435 | 6.794 | 9.324 |
| Stocuri | - | 12.721 | 4.040 | 1.592 | 4.017 | 4.469 | 4.978 | 1.769 | 2.778 |
| Creanțe | 2.565 | 2.565 | 2.583 | 2.235 | 8.090 | 2.235 | 3.150 | 2.235 | 5.280 |
| Datorii | 13.412 | 23.291 | 21.032 | 12.999 | 22.443 | 16.005 | 15.880 | 7.040 | 7.508 |
| Capitaluri proprii | -10.197 | -7.298 | -11.627 | -7.457 | -5.890 | -8.383 | -3.802 | 396 | 2.331 |
Firma a pierdut 13,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 20% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
417% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. VAL CONS SPEED SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2021.
Cifra de afaceri a VAL CONS SPEED SRL în 2019 a fost de 22.202 lei, în scădere cu 77% față de 2018.
În 2019, VAL CONS SPEED SRL a înregistrat o pierdere netă de 2.899 lei.
Activitatea principală a VAL CONS SPEED SRL era Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4531).
VAL CONS SPEED SRL avea sediul social la adresa Str. ANDREI MUREȘANU Nr. 1, Municipiul Sighișoara, Jud. Mureș, 545400.
Nu. VAL CONS SPEED SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].