Marjă netă
SlabFirma a pierdut 7,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
UTISERV STRUCTURI S.R.L. (CUI 40524543) este o societate cu răspundere limitată activă din Iași, înființată în 2019. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,15 mil. lei (-61% față de 2024) și o pierdere netă de 90.811 lei, cu 20 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2019 | 1.250.235 lei |
| 2020 | 2.349.575 lei |
| 2021 | 2.302.557 lei |
| 2022 | 7.931.144 lei |
| 2023 | 4.296.458 lei |
| 2024 | 2.981.821 lei |
| 2025 | 1.149.360 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.149.360 | 2.981.821 | 4.296.458 | 7.931.144 | 2.302.557 | 2.349.575 | 1.250.235 |
| Profit net | -90.811 | 162.669 | 1.238.712 | 1.099.427 | 8.466 | 120.486 | 340 |
| Număr mediu de angajați | 20 | 29 | 32 | 37 | 35 | 40 | 41 |
| Active imobilizate | 479.851 | 623.096 | 345.860 | 326.202 | - | - | - |
| Active circulante | 5.045.149 | 3.778.698 | 3.479.544 | 2.249.617 | 506.079 | 693.742 | 297.323 |
| Stocuri | 4.030.190 | 3.700.835 | 3.453.583 | 2.121.053 | 24.996 | 121.300 | 134.000 |
| Creanțe | 1.006.553 | 75.455 | 24.336 | 63.879 | 278.357 | 446.981 | 23.394 |
| Datorii | 2.377.030 | 2.040.394 | 1.640.274 | 1.441.901 | 471.588 | 572.716 | 296.783 |
| Capitaluri proprii | 2.256.989 | 2.347.800 | 2.185.130 | 1.133.918 | 34.491 | 121.026 | 540 |
Firma a pierdut 7,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,12 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
43% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. UTISERV STRUCTURI S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a UTISERV STRUCTURI S.R.L. în 2025 a fost de 1.149.360 lei (1,15 mil. lei), în scădere cu 61% față de 2024.
În 2025, UTISERV STRUCTURI S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 90.811 lei.
Activitatea principală a UTISERV STRUCTURI S.R.L. este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).
UTISERV STRUCTURI S.R.L. are sediul social la adresa VASILE LUPU Nr. 35A, APARTAMENT POD NR 44, Municipiul Iași, Jud. Iași.
Da. UTISERV STRUCTURI S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. UTISERV STRUCTURI S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].