ActivăSRL

URSULA TRANS S.R.L.

Str. Locomotivei Nr. 5, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500245

CAEN 4941: Transporturi rutiere de mărfuri

CUI
38647382
Reg. Com.
J2017003399086
Înființată
29 decembrie 2017
Vechime
8 ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2025
972 mii lei
Profit net 2025
18 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 29.12.2017

Rezumat

Pe scurt

URSULA TRANS S.R.L. (CUI 38647382) este o societate cu răspundere limitată activă din Brașov, înființată în 2017. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 971.715 lei (-29% față de 2024) și un profit net de 17.698 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
38647382
Nr. Reg. Com.
J2017003399086
EUID
ROONRC.J2017003399086
Cod CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Data înființării
29 decembrie 2017
Vechime
8 ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Locomotivei Nr. 5, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500245

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • OAN••• I•••
  • OAN••• ORSO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2018 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-29,4% față de 2024

971.715 RON

2024: 1.377.235 RON

01 mil2 mil3 mil20182019202020212022202320242025Anul 2018: 394.741 RONAnul 2019: 537.248 RONAnul 2020: 1.105.503 RONAnul 2021: 1.692.730 RONAnul 2022: 2.090.018 RONAnul 2023: 1.591.254 RONAnul 2024: 1.377.235 RONAnul 2025: 971.715 RON

Profit net 2025

+388,4% față de 2024

17.698 RON

2024: 3.624 RON

050k100k150k200k20182019202020212022202320242025Anul 2018: 30.319 RONAnul 2019: 75.105 RONAnul 2020: 145.167 RONAnul 2021: 191.225 RONAnul 2022: 150.809 RONAnul 2023: 9.295 RONAnul 2024: 3.624 RONAnul 2025: 17.698 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    972 mii lei
    Profit net
    18 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    2,1 mil. lei
    Profit net
    151 mii lei
    Angajați
    3
  • 2021

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    191 mii lei
    Angajați
    3
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    145 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    537 mii lei
    Profit net
    75 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    395 mii lei
    Profit net
    30 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
1,8%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,81Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 81% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
25%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

25% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2018

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2017

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/3399/2017.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre URSULA TRANS S.R.L.

Este URSULA TRANS S.R.L. activă?

Da. URSULA TRANS S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a URSULA TRANS S.R.L.?

Cifra de afaceri a URSULA TRANS S.R.L. în 2025 a fost de 971.715 lei, în scădere cu 29% față de 2024.

Ce profit a avut URSULA TRANS S.R.L. în 2025?

În 2025, URSULA TRANS S.R.L. a înregistrat un profit net de 17.698 lei.

Ce activitate are URSULA TRANS S.R.L.?

Activitatea principală a URSULA TRANS S.R.L. este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

Unde are sediul URSULA TRANS S.R.L.?

URSULA TRANS S.R.L. are sediul social la adresa Str. Locomotivei Nr. 5, Mun. Brașov, Jud. Brașov, 500245.

URSULA TRANS S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. URSULA TRANS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

URSULA TRANS S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. URSULA TRANS S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre URSULA TRANS S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].