ActivăSA

UNITRANS SA

Str. Preciziei Nr. 26, Sector 6 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 62204

CAEN 4941: Transporturi rutiere de mărfuri

CUI
434093
Reg. Com.
J1991000370408
Înființată
9 februarie 1991
Vechime
35 de ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2025
1,3 mil. lei
Profit net 2025
264 mii lei
Angajați 2025
10

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 09.02.1991

Rezumat

Pe scurt

UNITRANS SA (CUI 434093) este o societate pe acțiuni activă din București (sectorul 6), înființată în 1991. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,32 mil. lei (+43% față de 2024) și un profit net de 263.672 lei, cu 10 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
434093
Nr. Reg. Com.
J1991000370408
EUID
ROONRC.J1991000370408
Cod CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Data înființării
9 februarie 1991
Vechime
35 de ani, 8 luni
Formă juridică
SA
Adresă sediu
Str. Preciziei Nr. 26, Sector 6 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 62204

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • GENE••• PROPE••• INTERNATIO••• S•••
  • PUR••• IO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+43,1% față de 2024

1.315.026 RON

2024: 918.830 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 865.432 RONAnul 2017: 899.450 RONAnul 2018: 911.069 RONAnul 2019: 909.668 RONAnul 2020: 916.571 RONAnul 2021: 952.696 RONAnul 2022: 840.803 RONAnul 2023: 834.334 RONAnul 2024: 918.830 RONAnul 2025: 1.315.026 RON

Profit net 2025

+142,6% față de 2024

263.672 RON

2024: 108.692 RON

-200k0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 237.913 RONAnul 2017: 244.311 RONAnul 2018: 318.766 RONAnul 2019: 492.624 RONAnul 2020: 462.239 RONAnul 2021: 514.389 RONAnul 2022: -34.256 RONAnul 2023: 96.684 RONAnul 2024: 108.692 RONAnul 2025: 263.672 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    264 mii lei
    Angajați
    10
  • 2024

    Cifra de afaceri
    919 mii lei
    Profit net
    109 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    834 mii lei
    Profit net
    97 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    841 mii lei
    Profit net
    -34 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    953 mii lei
    Profit net
    514 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    917 mii lei
    Profit net
    462 mii lei
    Angajați
    7
  • 2019

    Cifra de afaceri
    910 mii lei
    Profit net
    493 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    911 mii lei
    Profit net
    319 mii lei
    Angajați
    5
  • 2017

    Cifra de afaceri
    899 mii lei
    Profit net
    244 mii lei
    Angajați
    5
  • 2016

    Cifra de afaceri
    865 mii lei
    Profit net
    238 mii lei
    Angajați
    5

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
20%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 20,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
10,42Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 10,42 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
1,7%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

1,7% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    3 schimbări în conducerea firmei

    Numele administratorilor sunt vizibile cu un cont gratuit.

  2. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/370/1991.

În cronologia completă vezi și numele administratorilor și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre UNITRANS SA

Este UNITRANS SA activă?

Da. UNITRANS SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a UNITRANS SA?

Cifra de afaceri a UNITRANS SA în 2025 a fost de 1.315.026 lei (1,32 mil. lei), în creștere cu 43% față de 2024.

Ce profit a avut UNITRANS SA în 2025?

În 2025, UNITRANS SA a înregistrat un profit net de 263.672 lei.

Ce activitate are UNITRANS SA?

Activitatea principală a UNITRANS SA este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

Unde are sediul UNITRANS SA?

UNITRANS SA are sediul social la adresa Str. Preciziei Nr. 26, Sector 6 Mun. București, Jud. București, 62204.

UNITRANS SA este plătitoare de TVA?

Da. UNITRANS SA este înregistrată în scopuri de TVA.

UNITRANS SA are datorii la ANAF?

Nu. UNITRANS SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre UNITRANS SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].