Marjă netă
SlabFirma a pierdut 16,3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
UNIREA SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA (CUI 2062336) este o firmă activă din Loc. Târgu Neamț, Oraș Târgu Neamț, județul Neamț, înființată în 2005. Activitatea principală este Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN 1071).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 358.159 lei (+8,7% față de 2024) și o pierdere netă de 58.289 lei, cu 10 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 2.280.364 lei |
| 2017 | 2.010.862 lei |
| 2018 | 531.026 lei |
| 2019 | 507.435 lei |
| 2020 | 436.284 lei |
| 2021 | 390.712 lei |
| 2022 | 380.306 lei |
| 2023 | 356.846 lei |
| 2024 | 329.414 lei |
| 2025 | 358.159 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 358.159 | 329.414 | 356.846 | 380.306 | 390.712 | 436.284 | 507.435 | 531.026 | 2.010.862 | 2.280.364 |
| Profit net | -58.289 | -327.260 | 404.472 | 158.033 | 267.242 | -90.376 | 74.296 | 91.923 | -95.829 | -90.394 |
| Număr mediu de angajați | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 24 | 25 |
| Active imobilizate | 410 | 1.406 | 220.466 | 245.270 | 282.814 | 327.179 | 378.067 | 310.184 | 346.370 | 399.876 |
| Active circulante | 248.759 | 403.695 | 735.137 | 645.587 | 524.016 | 447.592 | 421.779 | 446.448 | 270.323 | 337.200 |
| Stocuri | 0 | - | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 0 | - | 221.915 |
| Creanțe | 196.994 | 185.309 | 387.915 | 579.254 | 520.572 | 441.173 | 413.120 | 356.148 | 243.397 | 45.825 |
| Datorii | 25.555 | 37.198 | 56.997 | 46.723 | 120.729 | 355.912 | 290.610 | 321.693 | 273.678 | 298.232 |
| Capitaluri proprii | 223.614 | 367.903 | 898.606 | 844.134 | 686.101 | 418.859 | 509.236 | 434.939 | 343.015 | 438.844 |
Firma a pierdut 16,3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 9,73 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
10% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. UNIREA SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a UNIREA SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA în 2025 a fost de 358.159 lei, în creștere cu 8,7% față de 2024.
În 2025, UNIREA SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA a înregistrat o pierdere netă de 58.289 lei.
Activitatea principală a UNIREA SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA este Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN 1071).
UNIREA SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA are sediul social la adresa Aleea SALCIMILOR Nr. 1, Loc. Târgu Neamț, Oraș Târgu Neamț, Jud. Neamț, 5675.
Da. UNIREA SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. UNIREA SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].