Marjă netă
SlabFirma a pierdut 1,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
UNIREA FERMIERILOR COOPERATIVĂ AGRICOLĂ (CUI 43064890) este o firmă activă din Câmpia Turzii, județul Cluj, înființată în 2020. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN 4621).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,91 mil. lei (-62% față de 2024) și o pierdere netă de 22.987 lei, fără angajați declarați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2020 | 763.778 lei |
| 2021 | 6.708.556 lei |
| 2022 | 10.660.543 lei |
| 2023 | 10.900.452 lei |
| 2024 | 5.032.855 lei |
| 2025 | 1.911.586 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.911.586 | 5.032.855 | 10.900.452 | 10.660.543 | 6.708.556 | 763.778 |
| Profit net | -22.987 | -15.863 | 20.065 | -27.558 | 12.677 | -909 |
| Număr mediu de angajați | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
| Active imobilizate | 1.297 | 1.297 | 1.297 | 1.297 | 1.297 | 1.297 |
| Active circulante | 564.759 | 560.861 | 1.386.935 | 868.374 | 720.316 | 49.406 |
| Stocuri | - | 2 | - | - | - | - |
| Creanțe | 542.377 | 542.377 | 1.314.407 | 760.318 | 563.582 | 40.772 |
| Datorii | 584.631 | 557.746 | 1.367.957 | 869.462 | 697.845 | 41.612 |
| Capitaluri proprii | -18.575 | 4.412 | 20.275 | 209 | 23.768 | 9.091 |
Firma a pierdut 1,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 97% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
103% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și numele administratorilor și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. UNIREA FERMIERILOR COOPERATIVĂ AGRICOLĂ figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a UNIREA FERMIERILOR COOPERATIVĂ AGRICOLĂ în 2025 a fost de 1.911.586 lei (1,91 mil. lei), în scădere cu 62% față de 2024.
În 2025, UNIREA FERMIERILOR COOPERATIVĂ AGRICOLĂ a înregistrat o pierdere netă de 22.987 lei.
Activitatea principală a UNIREA FERMIERILOR COOPERATIVĂ AGRICOLĂ este Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN 4621).
UNIREA FERMIERILOR COOPERATIVĂ AGRICOLĂ are sediul social la adresa REPUBLICII Nr. FN, Municipiul Câmpia Turzii, Jud. Cluj, 405100.
Da. UNIREA FERMIERILOR COOPERATIVĂ AGRICOLĂ este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. UNIREA FERMIERILOR COOPERATIVĂ AGRICOLĂ nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].