Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 33,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
TURNOMEX PHOENIX SRL (CUI 26745972) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Valea Ursului, Comuna Miroslava, județul Iași, înființată în 2010. Activitatea principală este Turnarea fontei (CAEN 2451).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,87 mil. lei (-13% față de 2024) și un profit net de 1,29 mil. lei, cu 4 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 848.958 lei |
| 2017 | 925.569 lei |
| 2018 | 787.330 lei |
| 2019 | 1.240.340 lei |
| 2020 | 1.680.231 lei |
| 2021 | 1.725.188 lei |
| 2022 | 2.186.764 lei |
| 2023 | 3.478.175 lei |
| 2024 | 4.443.071 lei |
| 2025 | 3.869.869 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.869.869 | 4.443.071 | 3.478.175 | 2.186.764 | 1.725.188 | 1.680.231 | 1.240.340 | 787.330 | 925.569 | 848.958 |
| Profit net | 1.287.231 | 1.574.794 | 1.180.748 | 276.989 | 1.364.548 | 300.863 | 49.167 | 30.463 | 13.860 | -32.054 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 3 | 2 | 3 | 6 |
| Active imobilizate | 310.152 | 33.891 | 97.062 | 173.774 | 248.066 | 325.290 | 329.900 | 214.514 | 217.873 | 208.291 |
| Active circulante | 1.938.256 | 2.114.789 | 1.329.779 | 463.190 | 1.203.270 | 1.708.737 | 1.530.898 | 1.558.254 | 1.697.663 | 1.840.929 |
| Stocuri | 0 | 3.852 | 11.250 | 48.667 | 358.865 | 1.169.601 | 1.144.242 | 1.323.246 | 1.393.890 | 1.421.298 |
| Creanțe | 1.478.238 | 368.319 | 84.955 | 165.687 | 329.939 | 379.350 | 372.782 | 195.437 | 278.988 | 412.647 |
| Datorii | 960.881 | 133.120 | 170.855 | 235.638 | 230.958 | 2.185.733 | 2.313.378 | 2.274.515 | 2.448.925 | 2.599.594 |
| Capitaluri proprii | 1.287.527 | 2.015.560 | 1.255.986 | 401.326 | 1.220.378 | -151.706 | -452.580 | -501.747 | -532.210 | -546.070 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 33,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,02 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
43% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. TURNOMEX PHOENIX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a TURNOMEX PHOENIX SRL în 2025 a fost de 3.869.869 lei (3,87 mil. lei), în scădere cu 13% față de 2024.
În 2025, TURNOMEX PHOENIX SRL a înregistrat un profit net de 1,29 mil. lei (1.287.231 lei).
Activitatea principală a TURNOMEX PHOENIX SRL este Turnarea fontei (CAEN 2451).
TURNOMEX PHOENIX SRL are sediul social la adresa Otilia Cazimir Nr. 7, Sat Valea Ursului, Comuna Miroslava, Jud. Iași, 707318.
Da. TURNOMEX PHOENIX SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. TURNOMEX PHOENIX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].